3.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

28. D. Bolek - 26. R. Vítek , 47. Š. Plhák , 56. J. Frank
21

Český Těšín doma přivítal Pustou Polom.

Hosté šli do vedení, domácí však po dvou minutách vyrovnali

Sobotní utkání třetího kola nám nabídlo souboj mezi Českým Těšínem, který v minulém kole dostal “bůra“ v Čeladné a mezi Pustou Polomí, která remizovala se Šenovem. Teď již pojďme k utkání.

Český Těšín vstoupil do utkání lépe, ale již ve třetí minutě se zranil Malyjurek a kvůli problémům s kolenem musel nuceně vystřídat. Trenéru Luhovému tak přibyl další hráč na už tak rozsáhlou marodku. I přesto v první dvaceti minutovce byli domácí aktivnějším mužstvem. Bohužel své příležitosti nedotáhla do úspěšného konce. Pustá Polom zjednodušila hru a domácím začala dělat problémy s nákopy za obranu. Ve 26. minutě to hostům vyšlo, když po jedné takové akci poslal jeden z hráčů Pusté Polomi míč pod sebe na Vítka, který ho uklidil do domácí branky – 0:1. Hosté se však z vedení moc dlouho neradovali. Ve 28. minutě se prosadil Dominik Bolek – 1:1. Českému Těšínu sice branka pomohla, ale hráče strašně zpomalovala nepřesnost a brzdila jejich akce směrem ku předu. Pustá Polom se vrátil ke své hře, ale další šance již v první půli nevyužila, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Hosté rozhodli během úvodních jedenácti minut

Druhá půle pokračovala v podobném duchu jako závěr té první. Již ve 47. minutě hosté rozhodli zápas. K míči se po rohovém kopu dostal nováček v týmu Pusté Polomi - Šimon Plhák a připsal si tak první branku v novém působišti – 1:2. Pustá Polom jasně převzala otěže utkání. Domácí se sesypali jako domeček z karet a už ve 56. minutě to bylo o dvě branky. Bylo prakticky po zápase. V 56. minutě prostřelil brankáře Pechu hostující Jan Frank – 1:3. Zápas měli hosté ve své režii. Domácí se již skoro na nic nezmohli a s výsledkem už nic nedokázali udělat. Pustá Polom zápas bez větších problémů dotáhla do vítězného konce a připsala si první vítězství. Naopak Český Těšín je po třech kolech stále bez bodu. Jako jediný.

Český Těšín v příštím kole zamíří do Bílovce. Pustou Polom doma čeká Hlubina.