1.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

7. P. Konvička (p.) , 28. P. Konvička (p.) , 37. P. Uvíra , 38. P. Žůrek , 40. P. Žůrek , 52. J. Lampa
9

V úvodním kole hostil Háj nováčka z Bystřice. Svého soupeře vůbec nešetřili a nadělili mu pomyslného kanára.

Háj dal pět branek, dvě z penalt

Úvodní klání nabídlo souboj mezi Hájem ve Slezsku, který skončil v minulé sezóně o skóre na šestém místě a nováčkem z Bystřice, která se stala mistrem v I.A třídě ve skupině B.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a byli hned od začátku lepším týmem. Již ve 3. minutě zahrával Eršil velice nepříjemný přímý kop a Galusik měl co dělat, aby míč vyrazil. V 5. minutě chybovali hosté při rozehrávce a domácí se dostali poprvé do rychlého protiútoku, který z druhé vlny zakončoval Žůrek do Galusika. Následná dorážka již šla mimo branku. V 7. minutě se domácí tým dostal do vedení. Konvička rozehrál útok křižným míčem na Uvíru, který utekl bránícímu Ruszovi. Ten jej pak v pokutovém území zbytečně fauloval a byla z toho penalta. Tu s klidem Konvička proměnil – 1:0. Po dvaceti minutách hry Hlaváč ve středu hřiště zranil Liberdu, za což ani neviděl kartu. Bystřice si tak k výčtu absentujících hráčů připsali dalšího, tentokráte zraněného. Aby toho nebylo pro hosty málo, tak ve 28. minutě domácí udeřili znovu. Po rychlém brejku se dostal Eršil do pokutového území, kde byl Kiszou faulován a sudí odpískal druhou penaltu v zápase. Opět se k ní postavil Konvička a se štěstím ji proměnil – 2:0. Hosté znervózněli a vytvářeli nesmyslné chyby. I přesto se dostali do jedné gólové příležitosti, kterou měli ve 36. minutě. Kiszův centr tečoval jeden z obránců a míč padal pod břevno domácí svatyně. Tam však Bartoš stihl být a míč vyrazit alespoň na rohový kop. Poté však přišla gólová smršť, kterou snad nikdo nečekal. Během čtyř minut přidali domácí tři branky. Ve 37. minutě se po rychlé akci dostal k dorážce Uvíra a s klidem ji proměnil – 3:0. O minutu později se po ztrátě dostali k míči domácí. První střelu ještě brankář zneškodnil, ale na následnou dorážku od Žůrka už byl krátký – 4:0. Ve 40. minutě přišla opět zbytečná ztráta míče, které se zmocnil opět Žůrek. Tentokráte si povodil i brankáře a zasunul míč do kasy – 5:0. Do konce poločasu se již nic nestalo.

Domácí přidali z kraje půle šestou branku

Vstup do druhé půle opět vyšel domácím, naopak Bystřice ho měla opět příšerný. V 52. minutě Martinčík rozehrával na Kantora. U míče však byli rychleji domácí a dostali se opět do protiútoku, kdy přihrával Keller na Lampu a on střelou o tyč ještě navýšil skóre – 6:0. V 55. minutě se dobře uvolnil před pokutovým územím domácích Badura, ale jeho dobrá střela mířila jen těsně vedle branky. V 63. minutě přišla pro hosty další pohroma. Domácí opět šli do další brejkové situace, kterou řešil Pěla zbytečným faulem a rozhodčímu nezbylo nic jiného, než jej vyloučit. Zbytek zápasu už se dohrával v klidném tempu a čekalo se na závěrečný hvizd rozhodčího. Nakonec se mohli alespoň z jedné branky těšit domácí, ale po dobré přihrávce Marosze velmi slabě zakončil Kisza do středu branky. Háj tak na svém hřišti nadělil nováčkovi z Bystřice kanára.

Háj v příštím kole čeká další nováček z Kobeřic. Bystřici čekají doma Petrovice.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí: “Před sezónou nám odešlo sedm lidí, takže jsme hráli v obměnném složení. Vyhráli jsme, nováčci celkem zapadli. Podali slušný výkon a nám to na rozjezd stačí. Teď máme před sebou těžký zápas v Kobeřicích.“

TJ Bystřice
WEB - fotbalbystrice.cz: “Domácí vstoupili do utkání aktivněji a byli lepším týmem, což se i od úvodního střetnutí dalo čekat. Pouštěli jsem domácí do rychlý brejků a po jednom z nich přišel zbytečný Rusze a kopala se penalta, kterou domácí proměnili. Aby toho nebylo málo, ve 27. minutě jsme domácí opět pustili do rychlého brejku. Na jeho konci byl souboj rameno na rameno a k překvapení našeho týmu odpískal sudí Kiszovi faul a tím pádem druhý pokutový kop. Ten Konvička tentokrát se štěstím také proměnil a bylo to o dvě branky. Bohužel náš tým tyto situace a asi také nervozita z prvního duelu v Kraji srazily hlavami dolů a byli jsme pro domácí tým snadným soupeřem. Přišlo totální pětiminutové K.O. pro náš tým, v jeho trvání jsme domácím nabídli další tři brejky po chybách v rozehrávce a hráči Háje trestali třemi góly. Po poločase tak bylo rozhodnuto a my chtěli, aby zápas rychle skončil. Aby toho nebylo málo, vstup do druhé půle jsme měli opět příšerný. V 63. minutě přišla pro náš tým další pohroma, domácí opět utíkali do další brejkové situace, kterou řešil Pěla zbytečným faulem a rozhodčímu nezbylo nic jiného, než jej vyloučit. Závěrečná půlhodina se nesla v duchu dohrávání. Bratři Teofilové, Baron, Buryan, Noga, Zoubek a Szotkowski. To je seznam hráčů, kteří trenérovi Černekovi chyběli v úvodním kole Krajského Přeboru v Háji. Bohužel tyto absence byly citelně znát především v naší ofenzivní prezentaci na hřišti, která nebyla bohužel téměř žádná. Z prvního duelu si tak odvážíme ostudnou porážku. Napravit ji budeme moci za týden v úvodním domácím zápase proti Petrovicím.“

J. Bartoš [-] - P. Žůrek [-] , J. Lampa [-] , M. Hlaváč [-] (66. V. Šimeček [-] ) , P. Uvíra [-] (66. Š. Blažej [-] ) , M. Vyležík [-] , Z. Eršil [-] , R. Keller [-] , J. Anděl [-] , P. Konvička [-] (71. L. Malcharek [-] ) , A. Blažej [-]