15.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

Sušice na poslední chvíli odvrátila penaltový rozstřel

40. M. Brož , 42. D. Vašák , 89. D. Vašák - 44. T. Pata , 58. T. Pata
19

Sušice si zažádala vzhledem k počasí a stavu svého hřiště, o změnu místa zápasu. Takže se utkání odehrálo na úmělé trávě s podporou umělého osvětlení od 15:00. A tato volba byla pro domácí nakonec šťastná i když na hřišti probíhala gólová přetahovaná. Před koncem zápasu se trefil domácí Vašák a zařídil tak Sušici tři body.

Plzenec počáteční tlak nezužitkoval a přišel trest

V Sušici se na umělé trávě potkaly dva týmy ze spodní části tabulky. Ale nasazení obou týmů tomu tak nenasvědčovalo. Jako první se do útočných aktivit zapojili hosté ze Starého Plzence a domácí obrana několikrát na poslední chvíli hasila jejich výpady. Zhruba po úvodní půlhodince se ke slovu dostali i domácí, kterým už se asi nechtělo jen bránit. Postupně se dostávali do tempa a v závěru poločasu padaly i pěkné branky. Nejdříve se ve 40. minutě prosadil pěknou střelou z dálky domácí Milan Brož. O dvě minuty později se z přímého trefil jeho spoluhráč, Dominik Vašák a domácí už se chystali s nulou do šatny. Nicméně v další velké šanci neuspěli a z rychlého protiútoku minutu před přestávkou snižoval na 2:1 plzenecký Tomáš Pata, který chytře přehodil brankáře Hanče

Pata srovnal, ale Vašák si vzal vedení zpět

Stejně jako do začátku zápasu, i do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Sušická obrana s velmi dobrě hrajícím Kodýtkem Brožem, útokům dlouho odolávala. Jedné brance do své sítě však zabránit nedokázala. Tomáš Pata v 58. minutě napřáhl u velkého vápna, tečovaná rána zapadla do horního rohu domácí svatyně a hosté se radovali ze sronání - 2:2. V závěru zápasu vyhrála nad zkušeným Plzencem lepší fyzická připravenost Sušice. Domácí soupeře uběhali a když v samotném závěru zápasu započal nebezpečnou akci Brož, na jejímž konci byl Vašák, přehouplo se vedení opět na stranu domácích. Poslední minutky zápasu už si domácí pohlídali.

TJ Sušice
Martin Kalný, člen týmu domácích: Nebyl to jednoduchý zápas, jelikož hosté začali velmi aktivně. Po našich brankách se nezalekl a pohotově srovnal stav. V závěru se ukázalo, že jsme na tom lépe fyzicky a to nám bylo odměnou. Následná dokopná se také vydařila.