12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

35. D. Matějka - 9. P. Mlnařík (p.) , 33. J. Peterka
26

Duel dvou týmů, které se pohybují ve středu tabulky KPM, přinesl tři branky. Všechny padly v prvním poločase a tři body berou nakonec po vítězství 2:1 hráči Plzně - Černic..

Brzké vedení pro hosty

Úvod utkání se nesl ve slušném tempu a už ve třetí minutě měl obrovskou šanci Rapid. Po přihrávce Hajšmana postupoval sám na gólmana Šmíd, Bouzek však skvěle zasáhl a následně se kulatý nesmysl zastavil o břevno.

V 9. minutě se již skóre měnilo. Pořádnou porci smůly si vybral stoper domácích Kořenek, který podklouzl a otřel se o balón rukou. Vzhledem k tomu, že to bylo v pokutovém území, nemohlo následovat nic jiného, než penalta. Tu bezpečně proměnil kapitán Mlnařík.

Rapid se hnal za vyrovnáním, místo toho ale přišla další studená sprcha. Po střele Skaly se míč odrazil od tyče přímo k Peterkovi, který zůstal trestuhodně neobsazen a měl snadnou úlohu.

Domácí se však nevzdávali a ve 35. minutě zaslouženě snížili. Po rohu Harmadyho zavěsil Matějka.

Více branek již první půle nepřinesla a hosté odcházeli do kabin spokojenější.

Černice si tři body pohlídaly

Druhé dějství již tolik vzruchu nepřineslo. S míčem hráli více domácí, ale obrana Černic odolávala.

Na druhé straně bylo několik zajímavých brejkových situací, ani jedna však nepředstavovala pro Lišku neřešitelný problém.

Rapid však byl čím dál tím více v křeči a pořádnou šanci si nevypracoval a po boji padl s Černicemi 1:2.

SK Rapid Plzeň
Dan Matějka, hráč domácích: Hosté potvrdili to, co jsme věděli - z nováčků asi nejvíce útočné a nebezpečné mužstvo. My jsme naopak potvrdili, že se nám doma letos nedaří více bodovat. Nedůraz a hloupé chyby nás srážejí, ze stavu 0:2 se zápas těžko otáčí. Snížili jsme, pak už to byla spíše fotbalová křeč.

J. Liška [-] - J. Kadlec [-] (46. M. Žemlička [-] ) , J. Šmíd [-] , D. Matějka [-] , J. Harmady [-] , M. Čupalka [-] , R. Klekner [-] , P. Filipčík [-] , L. Hajšman [-] , D. Kořenek [-] , J. Šindelář [-]