6.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Stříbro zvítězilo nad Meclovem

33

V Třebnici, kde nastupují ke svým domácím zápasům hráči Meclova, se nováček souteže utkal s Baníkem Stříbro. Oba celky zatím hrají ve slušné formě, hostující Baník má na kontě již 20 vstřelených branek a obranu Meclova tak čekala těžká zkouška..

Start vyšel domácím

Do prvního poločasu vlétly oba celky ve velkém stylu. Hra se přelévala ze strany na stranu a přítomná stovka diváků mohla sledovat pohledné ofenzivní představení.

Vedení se ve 20. minutě ujali domácí, skórujícím hráčem byl Pačesný.

Stříbru se však povedlo na inkasovanou branku zareagovat takřka okamžitě. Lanfranchi potvrdil své fotbalové kvality a s klidem překonal Dolejše.

Znovu to byl ale Meclov, který již za pár minut vedl. Probíhající sezóna zastihla v dobré formě útočníka Tolara, který přidal svůj páty zářez v šesti zápasech.

Rozhodující fází tohoto mače byly okamžiky v rozmezí 39. a 41. minuty. Nejprve se podařilo srovnat s Meclovem krok Tůmovi. Ten přesnou ranou zařídil vyrovnání. No a mladá opora Stříbra se postarala i o třetí gól, znamenající vedení Baníku.

Meclov na tuto branku v následujících minutách zareagovat nedokázal a domácí borci odcházeli do kabin s jednobrankovým mankem.

Hosté vedení uhájili

Druhý poločas již nebyl tak ofenzivně laděný, ale pár příležitostí se na obou stranách naskytlo.

Domácí snahy o vyrovnání však mařila pozorná obrana Stříbra v čele s gólmanem Hruškou.

Stále častější okénka v defenzivě Meclova hrála do not rychlým borcům Baníku, zejména Lanfranchi postupoval několikrát sám na Dolejše. Ani jednou na něj však nevyzrál.

Hosté nakonec těsné vedení uhájili a z Třebnice si vezou všechny body po výhře 3:2.

TJ Baník Stříbro
Radek Hřebík, kapitán hostí: Od první minuty to byla divočina nahoru dolu. Dvakrát jsme prohrávali, ale nakonec jsme dali tři góly a během prvního poločasu skóre otočil. Mrzí nás zahozené šance. Skóre mohlo být pro nás vyšší a nemuseli jsme se bát o výsledek do poslední minuty, ale takový je fotbal.