12.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

Dačice braly cenné body v Nemanicích

53. M. Novotný - 29. D. Křivánek , 30. J. Beneš , 43. P. Dedič (p.) , 81. J. Beneš , 90. J. Beneš
17

Dačice po poslední prohře s Novou Včelnicí potřebovaly bodovat a to se jim podařilo v Nemanicích, kde soupeři nastřílely pět branek.

Třígólový náskok Dačic

Aktivněji do utkání vstoupili hosté. Vytvářeli si šance, které dokázali proměnit. Ve 29. minutě se po rohovém kopu trefil Křivánek a dostal tak svůj tým do vedení 0:1. Obratem ve 30. minutě skóroval hrající trenér Dačic Beneš a zvýšil tak na 0:2. Krátce před koncem prvního poločasu proměnil penaltu Dedič a do kabin se odcházelo za stavu 0:3.

Domácí zahrozili, ale hosté si vítězství pojistili dvěma góly

Ve druhém poločasu hosté díky náskoku polevili a toho využili domácí. V 53. minutě se prosadil Novotný a snížil tak na 1:3. To však byl impuls pro soupeře, který opět vytvářel tlak na domácí. Ke konci utkání v 81. minutě se znovu prosadil Beneš a opět zvýšil skóre na 1:4. Na samém konci utkání přidal ještě další branku a svým hattrickem pouze potvrdil vítězství jeho týmu. Utkání tak skončilo 1:5. V dalším kole uvítají Dačice na svém hřišti Veselí a do Nemanic dorazí zatím nikým neporažená Olympie.

FK Dačice
Jan Beneš (trenér): Nemanice, stejně jako my, nejsou v příliš dobrém rozpoložení . My po porážce ve Včelnici chtěli přivézt body a tomu jsme také přizpůsobili taktiku. Čekali jsme, s čím na nás domácí vyrukují a zda začnou náporem. Naštěstí se však nenacházeli v dobrém rozmaru, a tak jsme začali s aktivitou my. Od 15. minuty až do přestávky jsme byli lepší, vytvářeli si šance a vstřelili tři branky, když se trefil Křivánek netypicky pro nás po rohu, druhý gól jsem přidal já a třetí Dědič z penalty. S vidinou náskoku jsme druhou půli nezačali příliš dobře, soupeř na chvilku převzal otěže hry a snížil. To nás však včas probudilo, přidal jsem další dvě trefy a zaslouženě jsme zvítězili. V příštím utkání chceme doma s Veselím přidat další tři body a usadit se v klidném středu tabulky.