--

--

43. T. Osvald , 72. P. Tvrz (vl.) , 90. T. Osvald - 89. J. Severin
25

Domácí Cábelíci díky dvěma brankám Tomáše Osvalda zdolali Rakovník 3:1. Pro hosty to bylo utkání po týdenní pauze, kdy minulé kolo kvůli špatnému terénu neodehráli.

Hosté inkasovali gól do šatny

Úvod středočeského derby patřil domácím hráčům, kteří se tlačili před hostující branku. Rakovnická obrana dirigovaná exligovým Martinem Kleinem domácí ataky odrážela. Do první velké šance se dostali hosté, jmenovitě Červený. Jeho nebezpečný samostatný průnik skvěle zlikvidoval brankář Krček. Blízko ke skórování byli poté domácí. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Novák a jeden z bránících hostujících hráčů musel vykopávat balón z brankové čáry. Dalí nebezpečné zakončení hlavou si připsal Kůžel, proti němu dokázal zakročit Zach v rakovnické brance. Ve 43. minutě už se domácí dočkali branky. Kůžel vysunul Krejdla, ten vyslal do vápna přízemní centr, Tomáš Osvald umístil svou střelu přesně k tyči a poslal Cábelíky do vedení 1:0.

Hosté mohli vyrovnat, místo toho inkasovali

I do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí borci. Hostující obrana byla ale nadále soustředěná a větší šanci dlouho nepřipustila. Až v 68. minutě přiťukl Osvald míč domácímu kapitánovi Balšánkovi, který odcentroval a Kůžel poslal míč hlavou těsně nad branku. V 72. minutě se domácí dostali do další možnosti. Nejprve průnik aktivního Osvalda zázračně zlikvidoval brankář Zach, ale z následujícího centu z levé strany si střídající Petr Tvrz vstřelil vlastní gól. O deset minut později mohli domácí definitivně rozhodnout, samostatný nájezd střídajícího Šolaji skvěle zlikvidoval Zach. V 89. minutě vykřesal naději pro hosty Jan Severin, který se prosadil hlavou po centru z levé strany. Hned po rozehrávce odmítl vyrovnání gólman Cábelíku Krček, který zlikvidoval průnik Hejdy. Z následného protiútoku v 90. minutě se po přihrávce Bíby střelou do šibenice prosadil Tomáš Osvald a stvrdil tři body pro domácí.

Redakčně upraveno.

FK Králův Dvůr
Ohlasy zveřejníme později:

J. Krček [-] - J. Bouček [-] , D. Kůžel [-] (68. D. Šolaja [-] ) , T. Osvald [-] , M. Procházka [-] , T. Šebek [-] , D. Beňo [-] (79. D. Zelenka [-] ) , D. Krejdl [-] (87. J. Bíba [-] ) , J. Blažek [-] , R. Novák [-] , J. Balšánek [-]

SK Rakovník
R. Zach [-] - D. Pelyak [-] (86. J. Rohla [-] ) , M. Klein [-] , J. Razím [-] (71. J. Severin [-] ) , R. Hamouz [-] (50. J. Krupička [-] ) , P. Duchoň [-] , Z. Schwendt [-] (34. P. Tvrz [-] ) , M. Hejda [-] , J. Červený [-] , J. Sklenka [-] , V. Milec [-]

ŽK: 63. J. Bouček - 25. M. Klein , 36. J. Razím , 90. P. Tvrz .
Hráči zápasu: T. Osvald .
Počet diváků: 250. Rozhodčí: Benedikt Ladislav - TESAŘ Tomáš, TUPÝ Petr.