--

FOTO & VIDEO: Žďár se nadále trápí

41. L. Trojánek , 49. J. Šindelka (p.) , 69. T. Kopic (vl.) - 18. J. Pikl , 56. J. Pešek (p.) , 60. R. Dalík , 90. D. Šerý
16

Hosté zopakovali výhru z Mol Cupu a díky brance v poslední minutě berou tři body.

Po půli nerozhodně

Sestřih utkání z díly Žďáru:

Začátek zápasu vyšel lépe hostům a v prvních deseti minutách si vytvořili dvě velké šance, ale Jícha domácí mužstvo podržel. Domácí se pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti, ale hostující Kříž byl také na místě. V 18. minutě se již skóre měnilo. Hostující Pikl dostal ve vápně až moc volného prostoru a střelou k tyči poslal hosty do vedení - 0:1. Domácí nesložili zbraně a ve 21. minutě po závaru ve vápně hostí, však ani na třikrát nedokázali dostat míč za brankovou čáru. To se povedlo až ve 41. minutě Luboru Trojánkovi, který zakončil pěknou akci střelou k tyči - 1:1.

Hosté v závěru rozhodli

Druhý poločas začal pro domácí na jedničku, když po faulu na Lubora Trojánka odpískal rozhodčí Zapletal pokutový kop. Ten proměnil bezpečně Šindelka a domácí vedli - 2:1. Stejnou výhodu dostali v 56. minutě i hosté a Pešek si s penaltou také poradil - 2:2. V 60. minutě předvedli hosté rychlou akci po pravé straně a ve vápně nehlídaný Dalík již neměl problém překonat Jíchu - 2:3. V 69. minutě se pro změnu dostali k centru z pravé strany domácí a Kopic si srazil míč do vlastní brány - 3:3. V 76. minutě byli dokonce domácí blíže k vítězství, ale opět po závaru před brankou ani nadvakrát nedokázali propálit Kříže. V poslední minutě tak přišel pro domácí trest a po rychlé akci z pravé strany využil přihrávku pod sebe střídající Šerý - 3:4.

Žďár jede v dalším kole do Bystřice. Humpolec hostí Velkou Bíteš.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Pokud budeme dostávat takto laciné branky, tak se z toho nevyhrabeme.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): Konečně začínáme dávat branky, ale na můj vkus jich i hodně dostáváme. Podržel nás gólman. Vítězství asi nakonec bylo zasloužené, jelikož jsme měli i další šance.

T. Jícha [-] - T. Vokoun [-] , J. Henzl [-] , R. Sodomka [-] , S. Švoma [-] , T. Janů [-] , L. Trojánek [-] , T. Trojánek [-] , R. Štursa [-] , L. Komínek [-] , J. Šindelka [-]

T. Kříž [-] - I. Ujčík [-] (79. M. Havel [-] ) , J. Pešek [-] , L. Havel [-] (51. R. Nermut [-] ) , T. Kopic [-] , J. Málek [-] , O. Tomovič [-] , J. Pikl [-] , O. Svoboda [-] , R. Dalík [-] (70. D. Šerý [-] ) , D. Alt [-]

ŽK: 17. J. Šindelka , 53. T. Trojánek - 41. T. Kopic , 90. T. Kříž .
Hráči zápasu: O. Svoboda , T. Kříž .
Počet diváků: 173. Rozhodčí: ZAPLETAL Jan - FABEŠ Roman, HAVLÍN Martin.