7.0

--

44. P. Lapeš - 31. F. Matula , 33. M. Sedlák , 53. F. Holman , 76. M. Kroutil (p.) , 81. M. Sedlák
16

Rezerva brněnské Zbrojovky hned v prvním kole ukázala svoji kvalitu a zastřílela si v Tasovicích.

Hosté po půli vedli

Po opatrném úvodu se jako první prosadili hráči hostí, když se po půl hodině hry trefil Matula, kterého přesně našel Doubravský - 0:1. O dvě minuty později nabil Kroutil Martinu Sedlákovi a bylo to rázem o dva góly. Domácí se mohli dostat na dostřel, exbrněnského Pavla Lapeše ale vychytal gólman Marek. Až v závěru poločasu se Tasovičtí dočkali snížení, souboj stejných aktérů tentokrát vyzněl lépe pro Lapeše - 1:2.

Hosté si vedení pohlídali

Uklidnění do řad Zbrojovky vnesl po další Kroutilově asistenci Filip Holman, který v 53. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek - 1:3. V 76. minutě nařídil sudí po faulu na Doubravského penaltu a branky se tak dočkal i výborně hrající Miroslav Kroutil - 1:4. Poslední zásah přidal deset minut před koncem po Slunského nahrávce Martin Sedlák - 1:5. Své šance měli i domácí, ale naráželi na gólmana Marka.

Tasovice hrají v dalším kole ve Staré Říši. Zbrojovka hostí v Bystrci Lanžhot.

TJ Sokol Tasovice
Miroslav Steinhauser (trenér): Po velkých změnách bude chvíli trvat než si to sedne. Neodehráli jsme špatný zápas, ale hosté nás vyučili v produktivitě.

FC Zbrojovka Brno B
Richard Dostálek (trenér): Prvních dvacet minut bylo z naší strany rozpačitých. Pak jsme se díky dvěma krásným akcím zklidnili, naopak domácí začali být nervózní, rychlostně a kombinačně jsme byli silní. Po kontaktním gólu a nervózních pěti minutách druhé půle nás znovu uklidnil Holmanův gól a poté už jsme zápas kontrolovali. Vítězství se ovšem nerodilo lehce, soupeř měl minimálně tři další šance a kluci si v dobré atmosféře sáhli na dno sil. Je to na úvod hodně cenné vítězství a i hráči už teď vědí, že zápasy opravdu nebudou jednoduché a budou je stát hodně energie a sil.

V. Marek [9.0] - F. Matula [-] (79. D. Slunský [-] ) , M. Pyš [-] , D. Blažík [-] (74. Š. Žalud [-] ) , T. Dobrovodský [-] (84. T. Chyla [-] ) , J. Černín [8.0] , O. Doubravský [-] , M. Sedlák [9.0] , M. Kroutil [-] , F. Holman [-] , M. Mach [-] (88. P. Gerneš [-] )

ŽK: 19. D. Odehnal , 52. M. Rygl - 11. D. Blažík , 25. T. Dobrovodský , 51. J. Černín , 60. F. Holman .
Hráči zápasu: P. Lapeš - V. Marek , M. Kroutil .
Počet diváků: 320. Rozhodčí: Hanák Petr - SLOVÁČEK Adam, KRONDRÁF Jan.