--

15

Tasovice se po bídném úvodu rozjíždí. Tentokrát vstřelily šest branek Velké Bíteši. Pavel Lapeš zaznamenal hattrick!

Domácí po poločase vedli

Prvních dvacet minut nenasvědčovalo tomu, že pohybliví a dobře kombinující hosté odjedou s debaklem. Uzemnil je však Pavel Lapeš. Ten se poprvé trefil hned v osmé minutě, když dlouhý odkop propadl obranou hostí a kanoný domácího celku poslal svůj tým do vedení - 1:0. V 16. minutě chyboval v rozehrávce Zúbek a i tentokrát si Pavel Lapeš věděl rady - 2:0. Ve 31. minutě se k přímému volnému kopu postavil Švarc a rozvlnil síť za Pelánem - 3:0. A to nebylo vše. O šest minut později se trefil i druhý z bratrů Lapešů Radek. Ten zvyšoval už na 4:0.

Domácí si vedení pohlídali

Domácí se po přestávce nikam nehnali, pečlivě kombinovali a čekali na šance. Ty přišly a dvě z nich domácí přetavili v branku. Po hodině hry se trefil Tomáš Cihlář - 5:0. Hattricku se dočkal Pavel Lapeš, který v 70. minutě využil další minelu obrany Velké Bíteše - 6:0.

Tasovice jedou v dalším kole na brněnsnký Start. Velká Bíteš hostí Lanžhot.

TJ Sokol Tasovice
Miroslav Steinhauser (trenér): Diváci viděli oboustranně výborné utkání, kdy po první vstřelené brance jsme předváděli krásné akce korunované brankami a zaslouženě jsme vyhráli.

FC PBS Velká Bíteš
Marek Zúbek (trenér): Nedokázali jsme zachytávat rychlé hráče domácích. Po půli bylo jasno. Je to pro nás rána, protože jsme přijeli pro body. Musíme se o body více poprat. Nikdo nám je sám od sebe nedá.

J. Mrázek [-] - R. Švarc [-] , R. Lapeš [-] (66. K. Kučera [-] ) , J. Pazdera [-] , D. Odehnal [-] , J. Švejkar [-] , P. Horáček [-] (78. V. Fajkus [-] ) , P. Lapeš [-] (83. J. Furik [-] ) , M. Rygl [-] , T. Cihlář [-] , L. Hrazdílek [-]

M. Pelán [-] - T. Mrňa [-] , M. Hošek [-] , D. Bartoš [-] , F. Kuldan [-] , M. Knos [-] - J. Sznapka [-] (46. R. Novotný [-] ) , M. Zúbek [-] , A. Merdita [-] (76. F. Svoboda [-] ) , M. Špánek [-] (66. P. Loup [-] ) - D. Pořízek [-] (46. M. Mikeš [-] )

ŽK: 62. J. Pazdera - 15. M. Zúbek , 25. M. Špánek , 30. M. Knos .
Hráči zápasu: P. Lapeš , T. Cihlář .
Počet diváků: 240. Rozhodčí: Marinč Lukáš - POLÁK Jiří, MACH Karel.