--

Stará Říše se vrátila na vítěznou vlnu

18. M. Vacek , 40. R. Nehyba (p.) , 79. M. Pokorný - 31. R. Dalík
16

Domácí dali zapomenout na debakl v Lanžhotě a krajské derby zvládli na jedničku.

Domácí po poločase vedli

Domácí udeřili v 18. minutě, kdy si míč na konci nenápádné akce našel Vacek a chytrou tečí na malém vápně jej poslal podél Kříže do sítě - 1:0. O deset minut později domácí nabídli hostům vyrovnání. Ztrátu ve středu pole hosté zužitkovali díky Dalíkovi, který si v sólu na Dutku věděl rady - 1:1. Vítěznou branku vstřelili domácí ve 40. minutě, když Dutkův dlouhý výkop dopadl až do velkého vápna hostí, kde jeden z beků zahrál rukou a kopala se penalta. K té se postavil Nehyba a proměnil ji - 2:1.

Domácí si vedení pohlídali

Druhá půle patřila domácím, kteří měli celou řadu šancí. Uklidňující branku však domácí vstřelili až v 79. minutě, když se po pěkné individuální akci trefil Pokorný - 3:1. Poté už se zápas jen dohrával.

Stará Říše jede v dalším kole do Velké Bíteše. Humpolec hraje doma s Tasovicemi.

FSC Stará Říše
Luděk Kovačík (trenér): Nepodali jsme moc dobrý výkon, ale na soupeře to stačilo. Celé to bylo hrozně nervózní a nepomohlo tomu ani špatné hřiště.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): Soupeři jsme branky darovali a on si to pak už v pohodě pohlídal. Doplácíme na nezkušenost a individuální chyby.

R. Dutka [-] - P. Severa [-] , A. Šmíd [-] , R. Cipruš [-] , R. Nehyba [-] (87. P. Šácha [-] ) , M. Vacek [-] (71. M. Pokorný [-] ) , P. Tyshchuk [-] (59. D. Zaichek [-] ) , R. Svoboda [-] (82. M. Kříž [-] ) , P. Heide [-] , L. Hekerle [-] , J. Chramosta [-] (59. V. Švarc [-] )

T. Kříž [-] - D. Šerý [-] , J. Skryja [-] (76. J. Pikl [-] ) , I. Ujčík [-] (86. R. Prchal [-] ) , J. Pešek [-] , Š. Zástěra [-] , J. Málek [-] , O. Svoboda [-] , M. Havel [-] , R. Dalík [-] (82. M. Podoba [-] ) , T. Kopic [-]

ŽK: 70. A. Šmíd , 85. R. Nehyba - 22. J. Pešek .
Hráči zápasu: P. Heide , R. Nehyba .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Poláček David - KOSTELNÍK Tomáš, SVOBODA Ladislav.