--

15

Lanžhot útočil na nepopulární desítku. Hosté si odvezli těžký direkt.

Domácí po poločase vedli

Domácí byli mnohem lepším celkem, což dokresluje i konečené skóre. Ve 12. minutě otevřel skóre Dovhanyuk, který po přihrávce Královiče zakončil krásnou akci středem hřiště - 1:0. Další branku i přes nespočet šancí přidali domácí v 38. minutě, kdy se trefil Bakus - 2:0. Na rozdíl třídy zvýšil ve 42. minutě Bartoš, který se postavil k penaltě a rozvlnil síť za Kubátem - 3:0. Domácí tak odcházeli do kabin mnohem spokojenější než hráči hostujícího celku.

Domácí navyšovali vedení

I ve druhém dějství byl Lanžhot jasně lepším celkem a rozhozeným hostům nasypal do sítě dalších šest branek. Do hodiny hry uzavřel hattrick Dovhanyuk. Mezi jeho dvě trefy se ještě vklínila ta od Královiče a domácí vedli 6:0. V 71. minutě se Dovhanyuk trefil už počtvrté - 7:0. O čtyři minuty později už to bylo díky Kleiberovi 8:0! Střelecký účet zápasu ukončil v 85. minutě Timotej Královič - 9:0.

Lanžhot hraje v dalším kole na půdě Zbrojovky. Havlíčkův Brod hostí Humpolec.

TJ Sokol Lanžhot
Milan Valachovič (trenér): Devět branek v hostující síti, penalta, třikrát nastřelená konstrukce a k tomu jeden neuznaný gól. Takový start sezony je pro nás až neuvěřitelný. Havlíčkův Brod nám bohužel nebyl tentokrát důstojným soupeřem. Ani jednou pořádně neohrozil našeho gólmana, což hovoří za vše.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): Celý tým zahrál pod své možnosti a totálně propadl v defenzivě. Pokud takto budeme hrát i v dalších kolech, tak nezískáme ani bod.

J. Klimeš [-] - P. Mikúšek [-] , J. Krejčíř [-] (80. S. Lapin [-] ) , T. Královič [-] , P. Šenk [-] , V. Bárta [-] , P. Dovhanyuk [-] , R. Kleiber [-] , S. Bakus [-] (61. J. Dobšíček [-] ) , J. Bartoš [-] , J. Hílek [-]

J. Kubát [-] - L. Peřina [-] , O. Štědrý [-] , M. Vrzal [-] , K. Látera [-] (64. Z. Janovský [-] ) , K. Svoboda [-] , M. Cakl [-] , D. Henek [-] , J. Henek [-] (81. V. Franc [-] ) , J. Pabousek [-] (76. T. Karlík [-] ) , D. Fikar [-]

ŽK: 49. P. Šenk , 70. J. Krejčíř - 42. K. Svoboda , 60. J. Kubát .
Hráči zápasu: P. Dovhanyuk , J. Bartoš , T. Královič .
Počet diváků: 280. Rozhodčí: KOSTELNÍK Tomáš - POLÁČEK David, ŘEZNÍČEK Tomáš.