19.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

16

Litultovice nasázely trápícím se Jakartovicím bůra.

Litultovice vedly o dvě branky

V derby zápase přivítaly Jakartovice Litultovice. Zápas prokázal, že krize Jakartovic na jaře nadále pokračuje. Litultovice po celý zápas jasně diktovaly tempo hry, vypracovaly si spoustu šancí, ze kterých pět proměnily. Jakartovice si za celý zápas nedokázaly vypracovat ani jednu šanci, a jejich hra končila daleko před vápnem soupeře. Do vedení šla hostující družina ve 24. minutě, když na půlce uzmul míč Minarčík a z dálky střelou k tyči zmrazil domácího brankáře Hrušku – 0:1. Druhá branka padla těsně před přestávkou, když byl zkosen ve vápně Haas a pentli s klidem proměnil Šeuer – 0:2. Do kabin tak šly Liltultovice s dvoubrankovým náskokem.

Litultovice přidaly další tři branky

Ve druhé části se obrázek hry na hřišti vůbec nezměnil a hostující družina přidala ještě další tři přesné zásahy. Po hodině hry se do střelecké listiny zapsal opět Minarčík, na jehož dalekonosný pokus neměl gólman Hruška opět žádný nárok – 0:3. V 70. minutě vystihl Doležel špatnou rozehrávku domácích a pádil na jejich kasu. Dokázal obejít dva obránce i s brankářem a pohodlně zavěsit do zcela prázdné branky – 0:4. Pátý hřebíček do domácí rakve zatloukl dorostenec Adamčík, který šajtlí umístil míč k levé tyči a Hruška mohl popáté lovit míč ze sítě – 0:5. Ve zbytku zápasu si už Litultovice svůj náskok v pohodě pohlídaly.

V dalším kole jedou Jakartovice do Kobeřic. Litultovice budou hostit Vávrovice.

TJ Sokol Litultovice
Jan Tengler (kapitán): Troufnu si říct, že zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. První branka nás uklidnila, soupeři jsme téměř nedovolili ohrozit bránu. Chtěl bych vyzdvihnou naše obránce, kteří si splnily své povinnosti na jedničku a navíc byli hlavními strůjci všech našich gólů. Děkuji také našim fanouškům, kteří nás přišli povzbudit.