18.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

Rýmařov za tři body

2

report...

V neděli neobvykle zajížděly Zlatníky do dalekého Rýmařova. Na poslední chvíli v oslabené sestavě, kdy nemohli odcestovat Toman, Prejda, Diehel + marodi z minulých kol. I přesto se jeli zlatničtí porvat o výsledek a pokud možno odvézt nějaký ten bod. Začátek zápasu byl opatrný. V 9´ minutě se však do šance dostal Fajkus, ale pálil těsně mimo. V minutě 16-cté přišla rána. Domácí se dostali na čtyři přihrávky do hostující 16ctky, kde z voleje pálil Doležel a bylo to 1:0! Chvíli poté se dvakrát ocitl v možnosti vyrovnat opět Fajkus, ale nebylo mu souzeno. Díky aktivitě se však hosté vyrovnání dočkali! Kořínek zahrával aut, přes Bláhu na Chmela – a ten z hranice velkého vápna s přispěním tyče vyrovnal. 1:1! Za pouhé dvě minuty Zlatníky zahrávaly standartku před domácí bránou, kde chtěli udržet míč do konce poločasu. Ale opak byl pravdou! Rozehrávka se nepovedla – Řehulka míč napálil do prvního hráče a Rýmařov šel do brejku, který potrestal. 2:1! Po změně stran bylo na obou stranách dost nepřesností, ale občas se našla slibná šance na vstřelení branky obou mužstev. Za hosty mohl srovnat Bláha, ale míč proletěl těsně kolem obou tyčí. Naopak domácí opět se štěstím navýšili skóre. Koždoň se dostal k odraženému míči a bylo to 3:1. Po této brance Rýmařov přestal hrát a Zlatníky se snažili zápas ještě zdramatizovat. V šancích se ocitl Chmel, Řehulka a Kořínek, ale domácí gólman byl vždy připraven.
„ Ve velice oslabené sestavě, kde nastoupili v základu skoro 3 gólmani, jsme čekali, že domácí nám dají šišku a bude po hře. Musím, ale pochválit kluky, jak se s tím vypořádali. Bojovali, a to, že nám tam nepadlo více branek je škoda. Remíza by tomuto zápasu slušela, jenomže jsme doplatili na neproměněné příležitosti a domácím jsme vlastně 2 branky darovali! Je to za námi a teď hurá do Kylešovic!“