27.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Břidličná si doma poradila s Petrovicemi

8

Břidličná se utkala s Petrovicemi. Podzimní utkání skončilo vítězstvím Břidličné.

Domácí otevřeli skóre

Břidličná již jistojistě skončí tento ročník na třetím místě. Za to Petrovice ještě nemají nic jisté a mohou skončit čtvrtí, ale také až devátí, jelikož rozdíly mezi celky na těchto pozicích jsou minimální. Ale teď už k utkání. Do něho vstoupili lépe domácí. Již se začátku vyvíjeli na hosty tlak. Své šance však neproměňovali. Jedna se jim však povedla. V 11. minutě otevřel skóre ze standartní situace Čanecký – 1:0. Domácí nadále svého soupeře přehrávali. Ti se skoro celou první půli jen bránili. Na hráčích Břidličné bylo vidět, že tento zápas přišli vyhrát. Petrovice byly již od počátku jasně odevzdaným soupeřem. Změna skóre však nepřišla a do kabin se šlo lépe domácí družině z Břidličné.

Břidličná přidala dvě branky, hosté v závěru pouze snížili

Druhá půle byla podobná, jako ta první. Domácí stále tlačili svého soupeře a hrálo se převážně na jeho půlce. Domácí hráli svou hru a soupeře opět do žádných nebezpečných příležitostí nepouštěli. Branka ale ne a ne přijít. To se zlomilo v 64. minutě. Po standartní situaci se trefil Mohyla a nedal Majerczykovi šanci. O dvanáct minut později bylo definitivně rozhodnuto. Po pěkně kombinační akci domácího celku zakončoval Zacpal a procedil míč do sítě – 3:0. Hosté se v tomto zápase přece jen trefili. Čestný úspěch v podobě vstřelené branky zařídil z přímého kopu Josef Hoffmann – 3:1. Zápas dospěl do svého konce bez další větší příležitosti a Břidličná si tak připisuje třetí výhru v řadě na domácí půdě. Petrovice po minulém zaskočení Frenštátu odchází tentokráte poraženi. Souboj kapitánů Hoffmanů vyzněl lépe pro toho z Břidličné.

TJ Břidličná
Marcel Cudrák, hráč: “Petrovice přijely bez několika opor a hrálo se převážně na jejich půlce. Měli jsme za celý zápas spoustu šanci a střel, které mohli skončit gólem. Dali jsme branku, ale pak už jsme jen šance zahazovali. Ve druhém poločase jsme na soupeře vletěli a chtěli co nejdříve rozhodnout. Nakonec se nám povedli dát dva góly. Hosté pouze korigovali. Musíme být spokojeni a pomalu už myslet na novou sezonu. Protože už prakticky o “nic“ nehrajeme a umístíme se na konečném třetím místě.“

L. Zifčák [-] - M. Čanecký [-] , D. Hoffmann [-] , L. Dvořák [-] , M. Minich [-] , M. Daříček [-] - L. Mohyla [-] , A. Ondra [-] - M. Cudrák [-] , M. Sklenařík [-] , J. Holčák [-]