27.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Šenov si připsal první jarní výhru proti oslabené Pusté Polomi

29. K. Klos , 37. D. Bernatík , 46. K. Klos , 90. D. Klimša (p.) - 39. T. Mrázek , 78. P. Pomp
8

Šenov doma přivítal Pustou Polom. První vzájemné utkání skončilo vysokou výhrou Pusté Polomi.

Šenov se ujal dvoubrankového vedení, před poločase snížil Mrázek

Utkání začali lépe domácí, kteří svou hrou zaskočili soupeře. Moc šancí se v první půlhodince nevyskytlo. Za zmínku stojí až ta z 29. minuty, kdy se domácí dostali do vedení. Po krásné kombinaci se dostal k míči Klos a už se jen mohl zeptat brankáře, kam míč chce – 1:0. Ve 37. minutě domácí svůj náskok navýšili. Po samostatném úniku se trefil Bernatík – 2:0. Dvoubrankové vedení ale domácím moc dlouho nevydrželo. Ve 39. minutě se dostal k míči kanonýr Mrázek a zavěsil míč do sítě – 2:1. Do půle už se toho víc nestalo.

Domácí si výsledek pohlídali, hosté viděli dvě červené

Do druhé půle vstoupili skvěle domácí. Již ve 46. minutě se dostal do úniku Klos a svou druhou brankou v utkání zvýšil dosavadní skóre – 3:1. Hosté se chtěli dostat do hry. To se jim však moc nedařilo. Šenov skvěle bránil a soupeře skoro k ničemu nepustil. V 64. minutě přišlo zbytečné a celkem vyloučení. Potom, co byl na půli hřiště několikrát okopávaný Mrázek, tak sám zmíněný neudržel nervy na uzdě a pustil se do potyčky s Koďouskem. Rozhodčí dal domácímu hráči žlutou kartu a Mrázkovi ukázal rovnou červený kartónek. Aby toho nebylo málo, v 74. minutě přišla druhá červená na straně hostí. Po zbytečném faulu na polovině hřiště šel po druhé žluté kartě Šmíd do sprch. Domácí s vidinou jasné výhry mírně ztratili koncentraci a dovolili hostům i v devíti lidech snížit. V 78. minutě se trefil Pomp – 3:2. Hra v oslabení byla ale na hostech znát. Žádnou výraznou šanci si do konce zápasu nevytvořili. Naopak domácí potvrdili vedení. V 90. minutě se kopala penalta, ke které se postavil Klimša a zkušeně ji proměnil – 4:2. Zápas tak skončil první jarní výhrou Šenova.

SK Šenov
Libor Král, vedoucí mužstva: “Poprvé co nás pískali normální rozhodčí a podívejte se na výsledek. To je alfa a omega. To není jenom to, že by si člověk stěžoval, ale tak jak nás v dosavadních zápas rozhodčí zařezávali, to nebylo pochopitelné. Byli jsme vyrovnaným, né-li lepším týmem. Těžce nás podcenili a i to nám pomohlo. Do poločasu jsme vedli o gól. Prakticky jsme měli hru ve své režii. Celkově mužstvo, i když s třemi kluky z béčka, odehráli dobrý zápas.“

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček, trenér: “Do utkání jsme vstoupili velmi laxně. Podcenili jsme soupeře a darovali jsme mu tři šance, ze kterých dal dvě branky. My jsme se do šancí dostávali ztěžka. Snížili jsme až před poločasem. Do druhé poločasu jsme chtěli vletět. Bohužel však přišla branka na 3:1 a potom dvě vyloučení. Zápas už byl rozhodnutý. Sice jsme v devíti ještě dali branku na 3:2, ale v závěru nám soupeř dal ještě jednu. Ale přesto, že je soupeř poslední, tak zaslouženě vyhrál. V utkání odvedli maximum a my ani minimum. Jsem z toho velice zklamaný.“