26.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Háj doma padl s Dolními Datyněmi

10

Háj přivítal na své půdě Dolní Datyně. Podzimní utkání skončilo remízou.

Branky padly během dvacetiminutovky

Zápas zachytil v lepší pohodě hosty. Ti převážně celý poločas měli více ze hry. Hráli kombinačně a v rychlosti oproti domácímu celku, který zápas přišel skoro jen odehrát. Moc šancí ale na obou stranách nebylo. Hrálo se mezi vápny. Změna skóre přišla ve 21. minutě. Po chybě domácího obránce a záložníka se dostal míč do lajny, kde byl následně odcentrován do vápna. Tam si míč mezi dvěma obránci našel Baláž a hlavou ho poslal do sítě – 0:1. Hned o dvě minuty později přišlo vyrovnání. Konvička chtěl nejspíše hru přenést z jedné strany na druhou. Bohužel pro hosty se tak skvěle ukopl, že ze své poloviny hřiště přehodil nákopem Vasilka, který byl v tu dobu venku z brány - 1:1. Dolní Datyně chtěly nadále hrát svůj fotbal, a to se jim dařilo. Hrály velmi organizovaně. Ve 39. minutě se dočkaly branky a šly opět do vedení. Domácí si nepohlídali Kučeru na zadní tyči, který se dokázal prosadit – 1:2. V první půli toho už k vidění více nebylo a do šaten se šlo lépe hostujícímu týmu.

Nezáživný druhý poločas

Druhá půle nebyla pro oko diváka vůbec záživná. Hosté především bránili výsledek a čekali na tlak domácích. Ten se však nedostavil. Šancí ubylo a hrálo se o střed hřiště, kde opět dominovali více hosté. Dolní Datyně hrály z obranného bloku a soupeře z Háje do ničeho nepouštěly. Domácí sice mírně zvýšili svou snahu s výsledkem něco udělat, ale přes skvěle bránící obranu hostí se nedokázali prosadit. Hosté utkání dokázali odkopat a z Háje si odváží cenné tři body v boji o záchranu v soutěži.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí mužstva: “Prohráli jsme po velice špatném začátku. To, co se nám dařilo posledních pět zápasů, které jsme vyhráli, tak tentokráte jsme hráli bez pohybu, bez důrazu, bez nasazení. My jsme si neuměli přihrát a ani jsme pořádně nevystřelili. Bylo to mrtvé, úplně hrůza. A zrovna se soupeřem, který je na kraji sestupu a navíc ještě přijel jenom ve dvanácti nebo třinácti lidech. My už jsme oproti tomu byli skoro kompletní. Nedařilo se nám vůbec nic, akorát ten náš gól byl pěkný. Pro nás špatný zápas.“

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš, trenér: “Opět jsme jeli na venkovní zápas poskromnu, kdy nám chyběli hráči kvůli zranění a pracovním povinnostem. Začali jsme velmi dobře a skvěle jsme kombinovali. Ujali jsme se vedení, ale vzápětí jsme inkasovali gólem z půlky. Kluci se z toho brzo oklepali a opět jsme vedli. Druhý poločas uhráli takticky skvěle a zaslouženě jsme si odvezli tři body.“

P. Hlaváček [-] - J. Jesch [-] (56. Z. Eršil [-] ) , R. Kolig [-] , P. Uvíra [-] , J. Stošek [-] , P. Žůrek [-] , M. Vyležík [-] (67. T. Trupl [-] ) , I. Janíček [-] , J. Lampa [-] (46. L. Malcharek [-] ) , P. Konvička [-] , P. Dao [-]

J. Vasilko [-] - R. Čopák [-] , T. Kaduch [-] (90. D. Polášek [-] ) , D. Cileček [-] , K. Rozsíval [-] , R. Baláž [-] , L. Stebel [-] , J. Greger [-] , R. Pištěk [-] , J. Cenek [-] , A. Kučera [-] (69. V. Masopust [-] )

ŽK: 81. Z. Eršil - 17. R. Pištěk , 25. J. Greger , 67. T. Kaduch , 73. V. Masopust , 89. R. Baláž .
Hráči zápasu: P. Konvička - R. Baláž .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: TABÁŠEK Kamil - VOJKOVSKÝ Michael, JURAJDA David.