24.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Háj rozhodl utkání v Pusté Polomi až v závěru

31. R. Vítek - 37. P. Dao , 86. V. Minařík (vl.) , 90. Z. Eršil
10

Pustá Polom přivítala v deštivém počasí doma Háj. První vzájemné utkání skončilo vítězstvím Háje.

Pustá polom šla do vedení, Háj o chvíli později srovnal

Úvod vyšel lépe fotbalistům Pusté Polomi. Vytvořili si dvě nadějné příležitosti, které však nedokázali zužitkovat, a tak gól nevstřelili. Po závarech před brankou Háje se hra vyrovnala. Hosté se po standardce dostali do šance, ale neproměnili ji. Poté se hrálo především o střed hřiště. Míč byl v držení obou celků takřka stejnou dobu. První změna skóre přišla až ve 31. minutě. Zkušený matador Mrázek si sběhl pro míč a prostrčil ho do lajny na nabíhajícího Franka. Ten míč zatáhl a ostrým centrem po zemi našel Vítka, který míč tečoval na přední tyč a překonal Hlaváčka – 1:0. Paradoxně hosty inkasovaný gól povzbudil. Ve 37. minutě vyrovnali. Po špatně zahraném autu domácích se dostali k míči hosté. Domácí ho naštěstí ještě dokázali odvrátit na aut na druhé straně. Na starost si ho vzal Konvička a dlouhým vhazování do vápna našel Daa, který vystřelil z pětky ještě do bránícího hráče na čáře, od kterého se však míč odrazil do brány – 1:1. V první půli už toho víc k vidění nebylo a poločas skončil nerozhodně.

Háj rozhodla v závěru

Druhá půle vyšla lépe hostům z Háje. První čtvrthodinka byla vyrovnaná. Poté už přebraly otěže hosté. Nejprve po rohovém kopu trefil hlavou Konvička břevno domácí svatyně. Míč se odrazil k Jeschovi. Ten vystřelil a míč měl neskutečnou trajektorii. Nakonec u šibenice na tyči a odrazil se k té druhé, od které šel ven. Po těchto šancí opět měli více ze hry domácí. Frank vyslal těžký míč do vápna a Vítek ho nedokázal propasírovat za záda gólmana, když ve skluzu branku přestřelil. Ve velké příležitosti se objevil Dao, ale úplně ji zazdil. Dále se zápas vyvíjel remízově. Hrálo se z obou stran takřka stejně. V 86. minutě však přišel zlom. Po nepochopitelném verdiktu rozhodčího, kdy jasně bez balónu byl faulován jeden z domácích hráčů, nechal hru plynout. Brejk ještě stihli domácí zblokovat alespoň na roh. Z následného rohu, který kopal Eršil padl vlastní gól, kdy i za pomocí větru se míč točil do brány a brankář Minařík si ho tam nešťastně srazil – 1:2. V 90. minutě přišlo stvrzení vítězství ze strany hostí. Eršil dostal nádherný míč za obranu a levou nohou dal na zadní tyč – 1:3.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček, trenér: “Hrozné počasí, strašně foukalo. Prvních patnáct minut jsme byli lepší. Potom jsme dali gól. Bohužel jsme po chybě hned inkasovali. Druhá půle byla vyrovnaná a vypadalo to na remízu. Těsně před inkasovaným gólem na rozhodčí svým verdiktem poškodil. Potom jsme už toho moc nevymysleli a v poslední minutě jsme dostali ještě jednu branku, která už však nic neřešila. Soupeř byl důraznější, šťastnější. Za mě remízové utkání, ale dali tři góly, takže vyhráli zaslouženě. Herně bylo utkání vyrovnané.“

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí mužstva: “Utkání se hrálo za velice studeného počasí. Teplota klesla až na tři stupně. Rozháraný začátek z naší strany. Zbytek vyrovnaný, šance byly, ale ne zase stoprocentní. V šatně jsme kluky uklidnili a připravovali jsme je na hru proti větru. Celý druhý poločas jsme byli lepší. Domácí měli jednu nebo dvě šance, ale my jsme zahazovali tutovky. Naštěstí jsme v závěru dvakrát skórovali. Zápas byl z naší strany lepší v druhé půli. Zvládli jsme hrát v tempu celý zápas. Domácí se snažili kombinovat, ale my jsme to uhráli bojovností. Myslím si, že máme zaslouženě tři body.“

V. Minařík [-] - M. Švábík [-] (72. L. Poštulka [-] ) , M. Matějček [-] , J. Frank [-] , R. Vítek [-] (77. P. Malík [-] ) , T. Mrázek [-] , M. Rodek [-] , M. Minařík [-] , P. Potůček [-] , R. Kuděla [-] , M. Šmíd [-]

P. Hlaváček [-] - T. Trupl [-] , P. Žůrek [-] , M. Vyležík [-] , I. Janíček [-] , Š. Blažej [-] (85. R. Kolig [-] ) , J. Lampa [-] (81. P. Uvíra [-] ) , P. Konvička [-] , J. Jesch [-] , P. Dao [-] , Z. Eršil [-]

Počet diváků: 60. Rozhodčí: SMETANA Patrik - TABÁŠEK Kamil, ŠUJAN Stanislav.