23.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Frenštát smetl Čeladnou sedmi góly

21. P. Klimpar (p.) , 42. P. Klimpar , 44. P. Klimpar , 60. P. Klimpar , 63. P. Klimpar , 86. M. Bartoň , 90. J. Malý - 23. M. Moučka
9

Frenštát doma přivítal v pomyslném derby o Beskydy Čeladnou. První vzájemné utkání skončilo remízou 3:3.

První půle nabídla spoustu šancí a čtyři góly

První poločas vyšel lépe Frenštátu. Šance domácích přišla již v 10. minutě. Walder utekl po lajně a nacentroval na zadní tyč. Následná střela sice překonala brankáře, ale na brankové čáře dokázali hosté míč uklidit do bezpečí. Domácí si nadále vytvářeli tlak. Tvrdou střelu z dvaceti metrů Stareček chytil.O minutu později mohl jít Frenštát do vedení, ale Šimák na brankové čáře opět míč vykopnul. Hosté vcelku přečkali tlak domácích a v 17. minutě Taraba křižným centrem našel Horvátha, který však střelou z první minul branku. V 21. minutě se domácí konečně dočkali. Po faulu brankáře na jednoho z domácích útočníku se kopala penalta. K té se postavil Klimpar a otevřel si gólový účet v tomto zápase – 1:0. Hosté se po inkasovaném gólu více dostávali do hry. Ve 22. minutě zachytil Váňa rozehrávku ve středu hřiště. Následně odcentroval na Moučku, který technickou střelou k tyči srovnal – 1:1. Hra se postupně vyrovnávala a blízko ke vstřelení druhé branky měla Čeladná, když ve 38. minutě Knapp zpracoval míč na prsa a patičkou ho vyslal na Moučku. Ten odcentroval na Barana, ale jeho tvrdá střela skončila pár centimetrů nad břevnem. Potvrdilo se tedy známé pravidlo nedáš – dostaneš. Ve 42. minutě se domácí opět dostali do vedení. Klimpar prošel obranou a svou střelou k tyči nedal gólmanovi šanci – 2:1. Vzápětí odskočili domácí o dvě branky. Po chybě hostujícího brankáře získal míč Klimpar a zkompletoval hattrick – 3:1.

Domácí přidali čtyři branky

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Průnik Taraby zastavil Frenštát až faulem. Míč si postavil Váňa, jeho střelu vyrazil gólman a následná dorážka Moučky skončila na tyči. Další možnost měl Horváth v 51. minutě, ale ani jeho střela neskončila za zády brankáře. V 59. minutě domácí opět zvýšili. Klimpar střelou k tyči skóroval – 4:1. Poté už existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo. Domácí postupně potrestali chyby hostí. V 63. minutě se k míč dostal opět Pavel Klimpar a svým již pátým gólem v zápase navýšil vedení – 5:1. V 86. minutě domácí přidali další branku. Po ztrátě v obranném území hostí vstřelil branku střídající Bartoň - 6:1. Končenou tečku za výsledkem udělal v 90. minutě Malý, kterému přihrál Bartoň – 7:1. Zápas tak skončil vysokou výhrou domácího Frenštátu.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm
Radim Špaček, kapitán mužstva: “Na to, jak vypadalo počasí, tak terén byl solidní. Do utkání jsme nastoupili aktivně. Z penalty jsme se dostali do vedení, ale hosté vzápětí vyrovnali. Zlom zápasu přišel v posledních pěti minutách poločasu, kdy jsme dali dvě branky. Do druhé půle jsme vstoupili zase dobře a Pavel Klimpar měl prostě svůj den. Hru jsme měli ve své moci a doufám, že jsme se vrátili k tomu, co jsme hráli první tři kola.“

R. Šimara [-] - V. Jurek [-] (68. M. Bartoň [-] ) , R. Vaverka [-] , D. Renta [-] (78. T. Pokorný [-] ) , P. Klimpar [-] , J. Malý [-] , O. Walder [-] (73. P. Hajník [-] ) , M. Bolcek [-] , R. Špaček [-] , J. Farský [-] , R. Žitník [-]