17.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Bílovec potvrdil roli favorita

10

Stará Bělá doma přivítala Bílovec, který ji v prvním vzájemném utkání nasázel jedenáct branek.

Bílovec se ujal vedení z kraje poločasu

Po prvním vzájemném zápase měla Stará Bělá Bílovci co oplácet. Ostudně na Bíloveckém pažitu prohrála 11:0! V úvodních minutách to byli právě domácí, kteří měli dvě velké příležitosti. Obě jim ale pochytal strážce Bílovecké svatyně Nykš. Vzápětí, přesněji ve 4. minutě, vstřelili branku hosté. Seidler našel průnikovou přihrávkou do běhu Tomáškovi, který si v rychlosti obehrál brankáře a s pomocí tyče dopravil míč do brány – 0:1. Zbytek poločasu byl velice vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Bohužel pro diváky se skóre již nezměnilo a tak odcházel Bílovec do kabin s jednogólovým náskokem.

Bílovci opět vyšel začátek poločasu

Bílovec naskočil skvěle do druhé půle a po krásné kombinační akci ze 48. minuty zvýšil své vedení. Na tři doteky se Bílovec dostal k brankáři a Melecký uklidil míč do sítě – 0:2. Poločas už se po brance spíše jen dohrával. Bílovec skvěle bránil a domácí Stará Bělá se do žádné výraznější gólové situace nedostala. Hosté byli hodně na míči a domácím už docházeli v průběhu zápasu síly. V této fází utkání nebylo příliš atraktivní.

V utkání se už toho více nestalo, a tak si Bílovec odváží povinné tři body z půdy poslední Staré Bělé.

FK Stará Bělá
Miroslav Salač, trenér:

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “Začátek utkání nám vyšel, když jsme hned ze začátku dali branku. Nicméně to byla branka nedáš – dostaneš. V prvních minutách nás podržel gólman dvěma skvělými zákroky. Nějak jsme ten úvod úplně zaspali, ale hned z naší první šance jsme vstřelili gól. Druhý poločas jsme už uhráli v klidu a byli jsme pořád na míči, ale měli jsme přidat branku, abychom se nemuseli strachovat o výsledek až do konce.“

J. Hruška [-] - D. Kožík [-] , M. Rusinko [-] (65. J. Jurásek [-] ) , L. Pilch [-] , J. Tomek [-] , L. Macík [-] , M. Richtár [-] , P. Fárek [-] , J. Dziža [-] , J. Vidiševský [-] (56. D. Pešek [-] ) , M. Petrík [-] (82. O. Malík [-] )