25.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Fotbalisté Provodova otočili zápas v Nevšové

23. S. Beňo - 37. V. Chalupa , 50. J. Zakopal (p.) , 64. M. Velev
5

Domácí Nevšová hostila nedaleký Provodov a souboj byl pikantní především pro trenéra a majitele klubu Josefa Raka, který má z Nevšové manželku. Skóre utkání otevřel po dvaceti minutách nevšovský pohárový hrdina Svaťa Beňo. Hosté ale dokázali ve druhé půli zápas ještě otočit. Domácím po náročných oslavách došly síly a Provodov si tak připisuje tři body.

V první půli padlo po jedné brance na každé straně

První poločas v duelu s Provodovem nám vyšel výborně, vedli jsme a měli zápas pod kontrolou. Provodov dokázal krásnou střelou do šibenice zkušeným Chalupou vyrovnat, ale i tak remíza po první půli odpovídala vývoji na hřišti. Druhá půle pro nás nezačala dobře, již úvodu byl odpískaný pokutový kop, který hosté Zakopalem proměnili. V 60. minutě pak svoje vedení Provodovjané navýšili agilním Velevem udrželi ho až do konce. Kaňkou bylo přísné vyloučení našeho beka Tomana, v 85. minutě zápasu. Zbytečně jsme ztratili všechny body, projevila se na nás i únava ze středečního pohárového utkání", hodnotí nepříliš povedený duel fotbaloví činovníci z Nevšové.

Hosté dokázali strhnout výhru na svoji stranu

Josef Rak, trenér Provodova: „Očekávali jsme nelehký zápas. Domácí posílení výhrou v krajském poháru ale tak velký odpor nekladli .Vytvořili jsme si ze začátku tradičně hodně šancí, které jsme trestuhodně zahodili. Nevšovští sice šli ze standardky do vedení, ale nám se trpělivou kombinační hrou podařilo do poločasu vyrovnat, kdy se po rohu nádherně trefil Chalupa. Ve druhé půli uprchl domácím Ulman, byl faulován a Zakopal se s penalty nemýlil. Vzápětí zvýšil Velev na 3:1 a bylo rozhodnuto. Domácím už na zvrat zjevně chyběly síly. Tentokrát jsme zápas zvládli podle svých představ i k nevoli hrstky domácích funkcionářů, hlasatele a domácích fanoušků, podle kterých se fotbal hraje s jinými pravidly.“

TJ Sokol Nevšová
facebook Nevšové: Utkání bylo v první půli vyrovnané, hosté ve druhém dějství zápas rozhodli ve svůj prospěch.

FC RAK Provodov
Josef Rak, trenér: Z horké nevšovské půdy si odvážíme tři body a jsme spokojeni...

P. Vaculík [-] - P. Stratený [-] , M. Foltýn [-] , S. Beňo [-] , M. Kuric [-] , M. Toman [-] , V. Tomšů [-] , M. Mujkoš [-] , R. Vašička [-] , R. Kvěťák [-] , R. Michálek [-]

R. Petr [-] - T. Ulman [-] (87. T. Haloda [-] ) , M. Huťka [-] , J. Zakopal [-] , M. Velev [-] (85. M. Elšík [-] ) , V. Chalupa [-] (71. J. Gargulák [-] ) , A. Urbánek [-] , M. Laciga [-] , J. Kovář [-] (89. R. Kamenčák [-] ) , J. Josefík [-] , V. Barcuch [-]

ŽK: 49. M. Foltýn , 51. M. Kuric , 81. M. Mujkoš - 57. V. Barcuch . ČK: 82. M. Toman .
Hráči zápasu: S. Beňo - A. Urbánek , M. Huťka , M. Velev .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: ZICHÁČEK Martin - ZPĚVÁK Petr, MITÁČEK Václav.