19.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

53. T. Štverák (p.) , 65. P. Kalabza
26

Plzeňský celek konečně zabral a zvítězil.

Žádná větší šance

Lhota v rámci 19. kola KP zavítala na horkou půdu do Lub, kde, ačkoliv se domácí nachází ve spodních patrech tabulky, se rozhodně nevyhrává snadno.

Celý první poločas byl opatrný, obě mužstva se víceméně oťukávala a diváci nebyli svědky žádné vyložené šance, kterou by museli brankáři řešit.

Po pětačtyřiceti minutách tak na světelné tabuli svítilo skóre 0:0.

Oslabení nabudilo hosty

Vývoj druhé půle poznamenala událost z 47. minuty, kdy druhou žlutou kartu obdržel hostující Kotrnoch. Domácím se tak naskytla jedinečná možnost početní výhody.

Byla to však Lhota, která měla paradoxně více ze hry. Tuto herní převahu přetavil ve vedoucí branku v 53. minutě Štverák, který se prosadil z pokutového kopu.

Luby se snažily vyrovnat, kombinace však vázla a tak byl Böhm v bráně hostí bez práce.

Dominanci Lhoty v druhé půli stvrdil gólem na 2:0 Kalabza, to běžela 65. minuta.

Bezzubí domácí už nenašli sílu s výsledkem něco udělat, tím spíš když se rovněž po druhé žluté kartě nechal v závěru vyloučit obránce Nešpor.

Lhota tak poprvé na jaře boduje a odváží si výhru 2:0.

TJ Start Luby
Jan Voráč, hráč domácích: První poločas byl celkem bez šancí. Ve druhém poločase jsme chtěli zápas rozhodnout. Když dostal v 50.min hostující hráč červenou kartu, zdálo se, že by se nám to mohlo podařit. Bohužel, my jsme byli ti,kteří dvakrát inkasovali. Brankáře hostů jsme vůbec neprověřili a hosté zaslouženě vyhráli. My teď musíme domácí porážku napravit a přivézt 3 body z Vejprnic.

D. Schweigl [-] - T. Votava [-] , J. Nešpor [-] , A. Čížek [-] (74. J. Rašek [-] ) , K. Křížek [-] - J. Voráč [-] , J. Štastný [-] (60. M. Šůs [-] ) , V. Koželuh [-] , V. Mańas [-] - J. Cole [-] , M. Hora [-] (67. J. Holý [-] )