18.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Zruč je na jaře stále stoprocentní

27. F. Róth
24

O výsledku zápasu rozhodla jediná branka a hosté tak potvrdili skvělou formu z předchozích zápasů.

Róth zařídil vedení

18. kolo KP proti sobě svedlo sousedy z horní poloviny tabulky. Na půdě Vejprnic se představila Zruč.

Úvod zápasu byl opatrnější z obou stran, soupeři se několik prvních minut oťukávali a nikam se zbytečně nehnali.

První šance si vytvořili domácí, kteří postupně přebírali iniciativu, Zacha v bráně hostí ale nepřekonali.

Zruč se poté dostala do poměrně ojedinělé šance, kterou však zkušený kanonýr Róth využil a hosté tak šli ve 27. minutě do vedení.

Další branka již v prvním dějství nepadla.

Vejprnice srovnat nedokázaly

Do druhého poločasu šla Slavia s jasným úkolem: co nejrychleji vyrovnat a pokusit se zápas otočit.

Byli to ale modrobílí, kdo měl mírnou převahu a Vavrík v bráně Vejprnic musel likvidovat hned několik slibných příležitostí.

Stále to bylo "pouze"  0:1 a domácí věřili ve vyrovnání. Po závaru před brankou gólmana Zacha se dostal k odraženému míči slávistický Paul, ani z této šance však branka nepadla.

Domácím se již vyrovnat nepovedlo hlavně zásluhou pevné obrany Zruče a Slavia tak tentokráte vyšla bodově naprázdno.

SK Slavia Vejprnice
Jiří Šámal, trenér domácích: V první půli jsme byli lepším celkem měli jsme více šancí než soupeř, bohužel nás trápí neproměňování gólovek. Naopak Zruč z první vážné šance skórovala a výsledek si zkušeně pohlídala. My jsme vinou našeho malého důrazu a zbrklosti vyrovnat nedokázali a musíme zkousnout porážku.

TJ Zruč
Ferenc Róth, hráč hostí: První poločas z naší strany nebyl moc dobrý, domácí si vytvořili šance, které naštěstí nevyužili. Nám se podařilo jít do vedení, které jsme již uhájili. Druhou půli jsme podali zlepšený výkon a měli jsme přiležitosti rozhodnout, žádnou jsme však neproměnili a tak jsme se museli do konce strachovat o výsledek. Za výhru jsem rád, máme teď šňůru výher a doufám že bude co nejdelší. Zároveň jsem šťastný, že jsem mohl nastoupit, jelikož se vyřešily administrativní problémy, kvůli kterým jsem minulý zápas sledoval jen z tribuny.

J. Vavrík [-] - A. Heller [-] , L. Paul [-] (53. D. Král [-] ) , A. Kolář [-] , F. Krejčí [-] (40. M. Šmídl [-] ) , P. Davídek [-] , D. Šural [-] , L. Rauch [-] , L. Rada [-] , V. Puhlovský [-] , R. Křen [-] (66. P. Bárta [-] )