22.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

Nemanice získaly cenný bod, remízu vystřelil Slavomír Mareš až v 86.minutě hry

13

Chýnov má prozatím jasnou druhou příčku v tabulce a proto do Nemanic odjížděl s chladnou hlavou. Nemanice naopak chtěly překvapit a urvat tři body

Nemanice šly brzy do vedení

Nemanice čekal v dalším hracím kole nelehký úkol a to urhát body proti druhému celku tabulky Chýnovu. Domácí se také potýkají s nedostatkem hráčů a tak celkový počet jedenácti borců znamenalo, že na střídání již nikdo nezbýval. Chýnov byl od začátku aktivnějším týmem a především tím kdo držel míč na svých kopačkách. Jenže první kdo udeřil v zápase byli domácí. Jidřich Lukáš poslal Nemanice do vedení již ve 4.minutě hry a domácí si nemohli přát lepší nástup do hry. Chýnov se tlačil za vyrovnáním a Nemanice hrály ze zabezpečené obrany a vyčkávaly na brejky, kterých se také dočkaly. Během prvního poločasu si domácí díky brejkům vypracovali dvě vyložené šance, ale bohužel kvůli špatné koncovce nedokázali navýšit své vedení. Ovšem nebyli to jen domácí kdo měl jednoznačnou příležitost na střelení branky. Chýnov byl blízko vyrovnání jenže jejich hlavička, která byla z velmi velmi blízké vzdálenosti skončila mimo a tak si domácí odnášeli nadějný výsledek i do druhé půle.

Vyrovnání přinesly až poslední minuty hry

Chýnov byl přesvědčen o své převaze a s ničím jiným než minimálně vyrovnáním ani do druhého poločasu nenastupoval. Chýnovu se kvůli vytváženému tlaku na soupeře chvílemi otevírala hra a Nemanice vyrážely do brejků. Tentorkát ale za nevyužitými brejky nestála neúspěšnost útočníků jako v prvním poločase, ale postupně se přidávali další hráči, kteří se mohli společně chytat za hlavy a zpytovat nad neproměněnými šancemi. Chýnov tak znovu přidával na své aktivitě a hnal se za vyrovnáním. Při jedné z akcí, kterou domácí vytlačili do vzdálenější pozice se zdálo, že bude útok znovu odražen, ale k míči se postavil Slavomír Mareš a střelou se střední vzdálenosti uspěl v 86.minutě 1:1. Ačkoliv vyrovnání nepřineslo na tváře nemanických hráčů příliš úsměvů, později po zápase se tento zákrok domácího brankáře Tomáše Růny ukázal jako úsměvný, jelikož přiznal, že při pokusu vyskočit a vychytat příležitost zakopl a upadl. Jelikož se v úplném závěru neujala ani tutovka Novotného skončil zápas remízou 1:1 a Nemanice získaly alespoň jeden důležitý bod. Chýnov naopak ztratil, ale jeho postavení v tabulce to prozatím neohrozí.

SK Nemanice
Jan Sulek - hráč: Do zápasu jsme vstupovali s cílem vyhrát, vzhledem k tomu jak se vyvíjí tabulka. Výhra by pro nás byla super. Díky brzkému vedení jsme mohli vyčkávat na brejky, ale postupně se v zahození šancí vystřídalo několik hráčů. Bod za remízu dnes určitě bereme. Sice nás branka ke konci zápasu mrzela, ale po pozápasové poradě se nám náš brankáře přiznal, že při pokusu skočit po míči zakopl a upadl.