14.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

Lišov navázal na úspěšný podzim

14

V prvním poločase mohli jít domácí do vedení, ale šance nevyužili. Ve druhém dějství toho využil soupeř

Domácí mohli jít do vedení, převahy ale nevyužili

V prvním jarním domácím zápase přivítaly Čtyři Dvory prozatimní překvapení soutěže, celek z Lišova. Poslední zápas vyzněl lépe pro hosty z Lišova když na domácím hřišti zvítězili 3:1. Domácí tak chtěli odčinit porážku z prvního klání. Úvodní minuty patřili jednoznačně domácímu týmu, který Lišov přehrával ve všech směrech a vypracoval si vyložené šance. Hosté se do herního tempa dostávali pomalu a tak domácí dostávali hodně prostoru, který vedl až k vyloženým šancím ke vstřelení branky. Trenér hostujícího týmu Jiří Beneda rozhodně nešetřil kritikou a k prvnímu poločasu se vyjádřil slovy "spíše jsme ho přežili". Čtyři Dvory se mohli dostat do dvoubrankového vedení, ale bohužel útočná síla domácích nezachovala při finálním zakončení klid na kopačkách a šanci nevyužila. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0

Do druhého poločasu nastoupil jiný Lišov

Druhý poločas už ovšem dostal jiný náboj. Lišov se dostal do hry a také ji srovnal. Dařilo se mu hrát ve větší pohodě, zvýšit tempo a především držet míč na kopačkách. Gól si mohli jako první v jarní části zakřičet hosté. Po standartní situaci se v 72.minutě prosadil David Mlýnek 0:1. Šance se tak tvořili oproti prvnímu dějství na obou stranách a mohli jsme tak sledovat bojovné utkání. S pomalu se přibližujícím koncem zápasu se domácí snažili vytvořit tlak, který by jim zajistil vyrovnávací branku. Díky tomu se hra stala o něco otevřenější a Lišov vyrazil do brejku! Na konci úniku stál střelec Petr Kandl a ten se nemýlil 0:2. Druhou branku přidali hosté v 84.minutě a o výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Lišov tak získal sebevědomí do dalších duelů, které nebudou rozhodně lehké. Nejprve přivítají na domácím hřišti Chýnov a o týden později se budou snažit obrat o body do Novou Včelnici. Naopak Čtyři Dvory čeká zápas v Týně nad Vltavou, se kterým má tuto sezonu kladnou bilanci.

SK Lišov
Jiří Beneda - trenér: První poločas jsme spíše přežili, nemohli jsme se dostat do herní pohody. Druhý poločas už byl z naší strany naprosto rozdílný. Drželi jsme míč a pracovali tak jak jsme zvyklí. V závěru jsme přidali dvě branky a bylo rozhodnuto. Ze třech bodů máme obrovskou radost jelikož nás teď čekají dva velmi těžké zápasy.