--

--

Přerov opět s prázdnou

11

Domácí tým začal zápas vysokým presinkem, který dělal přerovským hráčům zpočátku zápasu problémy v rozehrávce.

V 5. minutě se po hrubé chybě obrany Přerova dostal do vyložené šance Půda, který z 10 metrů přestřelil bránu Sohlicha.

Ve 13. minutě chytil Sohlich Opatovu střelu nůžkami z hranice pokutového území.

Další vyloženou šanci spálili domácí ve 24. minutě, když nastřelili tyč po nedorozumění obránce hostí s gólmanem.

Ve 29. minutě se Heřmanice ujaly zaslouženě vedení, když centr z pravého křídla usměrnil hlavou k tyči brány Přerova Byrtus. 1:0.

O minutu později zahrával trestný kop Rybka, který našel centrem Koplíka, z jehož hlavy minul míč těsně bránu celku domácích.

Ve druhém poločase se hráči Přerova zlepšili, ale střela Šlajse mířila v 50. minutě pouze nad bránu Andrejka, v 57. minutě mířil Zimčík z boku pouze do brankáře, poté vystrašil gólmana domácích střelou Bielko a v 78. minutě vstřelil dokonce po přihrávce Koplíka vyrovnávací gól David Chuda, ten ale kvůli sporně odmávané ofsajdové pozici střelce neplatil.

Hned nato rozehrál standardní situaci dlouhým nákopem gólman Andrejko, stoper Omelka míč před vlastním pokutovým územím podběhl, domácí útočník po zpracování předložil přihrávku před bránu, kde střídající Martynek zasekl Bubeníkovi a kolem Sohlicha zvýšil na 2:0.

Přerovští hráči se nevzdávali a v 81. minutě aktivní David Chuda střelou z přímého kopu těsně minul, když míč skončil na boční síti. O dvě minuty později nastřelil tentýž hráč střelou na zadní tyč brankovou konstrukci celku domácích.

V závěrečném náporu, kdy hosté otevřeli hru měli i šance skórovat domácí fotbalisté, ale stav skóre se již nezměnil.

1. FC Viktorie Přerov
Richard Švehlík, trenér: Zápas jsme ztratili v prvním poločase, ve kterém jsme vyrobili tři hrubé chyby, z nichž jednu domácí hráči využili ke vstřelení vedoucího gólu. Ve druhém poločase jsme se zvedli, byli jsme lepším týmem, ale chybělo nám i trošku štěstí. Ohledně ofsajdové pozice při vstřeleném gólu Davida Chudy se rozhodčí myslím zmýlil, dle záznamu se o ofsajd nejednalo. Škoda následně obdržené branky na 2:0, stále se s vývojem zápasu dalo něco dělat. Za druhý poločas musíme hráče pochválit, bodový zisk to ovšem opět nepřineslo. ZDROJ: http://fcprerov.cz