11.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Radešínka si poradila s Rapoticemi

10. L. Gabriel , 19. M. Pekárek , 41. M. Pekárek , 69. M. Šacl , 74. I. Plhal - 30. M. Laš , 85. M. Laš
19

Souboj dvou nováčků soutěže skončil lépe pro Radešínskou Svratku, která soupeři nasázela bůra.

Domácí udeřili třikrát

V Radešínské Svratce se hrálo za silného větru. Úvod zápasu patřil domácím. Gabriela v samostatném nájezdu vychytal Tomáš Laš. V 10. minutě už se Lukáš Gabriel prosadil, když přesnou střelou na zadní tyč zužitkoval centr z pravé strany - 1:0. O deset minut později se po Mužátkově rohu nejlépe zorientoval Pekárek a protlačil míč do sítě - 2:0. Poté domácí vypadli z role a na druhé straně dvakrát z pravého křídla zahrozil Mucha. Tlak hostí korunoval Milan Laš, který si pohrál s domácí obranou a snížil - 2:1. Poté se hra vyrovnala a ve 41. minutě se za obranou hostí dostal míč k Pekárkovi, který prostřelil Laše - 3:1. Za tohoto výsledku se odcházelo do kabin.

Zdramatizování nenastalo

Ve druhém poločase hosté hráli po větru a snažili se o jednoduchou nátlakovou hru. Tu domácí otupili v 69. minutě, kdy se po souhře Mužátka s Gabrielem dostal do brejku Šacl a propálil hostujícího gólmana - 4:1. O pět minut později zakombinovali na levé straně Mužátko s Pekárkem, druhý jmenovaný byl faulován a kopala se penalta. Tu Starému Tomáš Laš chytil, ale na Plhalovu dorážku byl už krátký - 5:1. Poté nastřelil z přímého volného kopu břevno Radek Valsa. Hosté kosmeticky upravili skóre v 85. minutě, kdy Muchův centr dopravil do sítě Milan Laš - 5:2.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž, trenér: Úvod nám vyšel. Poté jsme přestali hrát, hosté snížili a byli jsme rádi, že nevyrovnali. Rozhodující byla branka před přestávkou na 3:1. Ve druhém poločase jsme hosty díky pozorné obraně do větší šance nepustili, ač to proti silnému větru bylo nesmírně obtížné. Navíc jsme solidně vyřešili několik brejků. Potěšila mě naše produktivita.

M. Petr [-] - J. Janů [-] , I. Plhal [-] (77. J. Novotný [-] ) , J. Chrást [-] , M. Mužátko [-] (90. J. Malý [-] ) , L. Gabriel [-] (65. V. Skryja [-] ) , M. Pekárek [-] , R. Smejkal [-] (88. R. Havránek [-] ) , Z. Starý [-] , M. Šacl [-] , M. Drdla [-]