9.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

--

13

Na půdě vinařického hřiště mohli diváci vidět vyrovnaný zápas. Nováček soutěže se postavil proti obávanému soupeři z Braškova. Utkání se hrálo na obě strany a proběhlo pár neproměněných šancí, které mohly o zápase rozhodnout. Nakonec však rozhodovaly až penalty, ze kterých si plusové body odnesly Vinařice.

Hořký úvod

Vinařice se už v I.B třídě zabydlely a tentokrát se postavily proti dalšímu týmu kladenska Braškovu. Přestože domací začali aktivně, góly padaly pouze na straně druhé. Střeleckým instinktem se projevil Nachtigal, jenž vstřelil oba úvodní góly Braškova. První padl ve 22. minutě po rohovém kopu, kdy uklízel míč na zadní tyči - 0:1. Druhý padl necelých 15 minut poté, když se mu podařilo přehodit brankáře - 0:2. Vinařice hlavy nesklopily, což dokázal gól Machuty, který vstřelil po přihrávce od Zelenky ve 40. minutě - 1:2.

Vyrovnání

Druhý poločas zahájil honbu za vyrovnáním. Vinařice přehrávaly soupeře ve všech ohledech a přibily hosty do jejich pokutového území. V 57. minutě se zahrával volný přímý kop z dobré vzdálenosti. Zelenkův pokus skončil na tyči, od které se odrazil a do brány ho pohodlně uklidil Bramskiy -2:2. Zbytek zápasu byl ve znamení neproměněných šancí, ale žádný gól již nepřišel, a tak se pokračovalo na rozhodující pokutové kopy.

Dva body pro Vinařice

V této disciplíně zvítězili střelci nad brankáři. Z celkových 12 sérií nebyly proměněny jen tři penalty a z toho dvě na straně hostů, a tak Vinařice na svém hřišti uhájily další bod do tabulky.

SK Braškov
Martin Zelenka, záložník: "Soupeř nás zaskočil rychlými dvěma góly, na které jsme naštěstí stihli ještě včas zareagovat. Celkově si myslím, že jsme měli ze hry více a mohli jsme rozhodnout ještě před penaltami, ale vzhledem k průběhu zápasu musíme být se dvěma body spokojeni."