Žďár loupil v Tasovicích

18

Jediná branka Henzla rozhodla o třech bodech pro hosty.

Po půli bez branek

Začátek zápasu za sychravého podzimního počasí začal pětiminutovým náporem domácích, ale postupem času se hra vyrovnávala. Hosté nejprve zahrozili Vopršalem a ve 25. minutě přestřelil po brejkové akci branku Sodomka. V 38. minutě se po krásné uličce Lubora Trojánka na Vopršala objevil sám žďárský střelec před brankářem Henešem, ale ten jeho střelecký pokus vychytal. Ve 40. minutě se v dobré pozici objevil na vápně také Nedvěd, ale ještě hledal Vopršala, kterého slabý pokus Heneš kryl. Poločas tak skončil bez branek.

Hosté po pauze rozhodli

Ve druhé půli mnoho šancí nebylo. Hosté měli více ze hry a domácí více spoléhali na brejky. Když už se zdálo, že zápas plyne do remízového konce rozhodla 76. minuta zápasu. To domácí Lapeš nechal vyniknout v jasné tutovce Konráda a z protiútoku se dostal na hranici vápna míč k Henzlovi, který ho poklidil po zemi k tyči  - 0:1. Závěr zápasu si žďárští v klidu pohlídali a po těsném vítězství udrželi třetí místo v tabulce.

Tasovice jedou v dalším kole do Ždírce nad Doubravou. Žďár hraje doma s Bzencem.

TJ Sokol Tasovice
Miroslav Steinhauser (trenér): Bylo to velmi vyrovnané utkání. Hráči bojovali, odvedli maximum. Soupeř byl velmi kvalitní, přesto byl zápas hratelný, bylo to jen o té jedné brance.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Chtěli jsme získat bod. Věřili jsme, že když budeme hodně makat a dělat, co máme, tak se nám to podaří. Máme tři body, takže jsme velmi spokojeni.

T. Heneš [-] - R. Švarc [-] , R. Lapeš [-] , D. Odehnal [-] , J. Švejkar [-] (72. J. Landšperský [-] ) , P. Lapeš [-] , M. Rygl [-] (61. M. Paul [-] ) , M. Blahoudek [-] , Z. Mička [-] , L. Hrazdílek [-] , M. Garčic [-]

L. Konrád [-] - J. Nedvěd [-] , M. Vopršal [-] (78. L. Komínek [-] ) , R. Sodomka [-] (90. O. Růžička [-] ) , S. Švoma [-] (46. J. Henzl [-] ) , L. Trojánek [-] , T. Trojánek [-] , Č. Vitásek [-] , P. Fiala [-] , J. Šindelka [-] , J. Bureš [-]

Hráči zápasu: P. Lapeš - T. Trojánek , L. Trojánek .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: VOJÁČEK Milan - ŘEZNÍČEK Tomáš, EHRENBERGER Tomáš.