5.kolo, Olomoucký | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

2

V neděli 2. září bylo na hřišti ve Smržicích odehráno utkání 1. B třídy, skupiny B, olomouckého kraje mezi místní jedenáctkou a týmem Zvole. Ani jedno z mužstev v prvních čtyřech kolech mnoho bodů nezískalo a tak obě potřebovala v tomto utkání uspět.

Na kopačkách hráčů obou mužstev bylo mnoho nepřesností. Lépe do zápas vstoupili hosté.  V 19. minutě vystřelil s poměrně velkého úhlu ke vzdálenější tyči Dvorský a poslal svůj tým do vedení- 0:1. Smržice toho během prvního poločasu směrem dopředu moc nevymyslely. Srovnat stav mohly ve 45. minutě z trestného kopu, který zahrával Zbožínek. Míč po jeho střele skončil několik centimetrů nad břevnen. Ve druhém poločase měli míč na kopačkách častěji hráči Smržic. Příliž vyložených šancí si však nevypracovali. Tutovku zahodil v 77. minutě Vařeka, který hlavičkoval ze tří metrů pouze do zámezí. Chvíli na to mohl skórovat Kotlár, ale vhodný okamžik na zakončení prováhal a o míč přišel. Hosté se po změně stran dostávali před domácí branku pouze z brejků. Po jednom z nich, těsně před koncem se ocitl ve 100% šanci Plhák, ale byl z toho pouze roh. Po závěrečném hvizdu rozhodčího se tak mohli z těsné výhry radovat hráči Zvole.

autor: Lubomír Kaprál