1.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Litultovice přejely Služovice

20

Litultovice daly v první části tři branky. Ve druhém přidaly další čtyři a debakl byl na světě.

Litultovice vedly o tři branky

Litultovice potvrdily podzimní formu a odevzdané Služovice zcela přejely rozdílem třídy. Už od začátku Litultovice na hřišti tcela dominovaly a hosty jednoznačně přehrávaly. Demolici hostů načala v 17. minuta, když centr Haase podběhl brankář Banetka a Doležel v poklidu skóroval do prázdné branky – 1:0. O čtyři minuty po rohu Haase usměrnil z první míč k tyči stoper Šeuer a míč zapadl za Banetku podruhé – 2:0. Třetí branka padla ve 37. minutě po akci na pravé straně, když dravý Chovanec vnikl do vápna a přehodil vybíhajícího Banetku – 3:0. To ještě Litultovice zahodily další tři velké šance. Služovice se zmohly za první poločas ne nepřesnou střelu Nováka a přímý kop Hnudy, který mířil jen doprostřed branky.

Litultovice vedení navýšily

Ve druhé půli pokračovaly Litultovice v nasazeném tempu a skóre utěšeně narůstalo. Po osmi minutách druhé půle zpoza šestnáctky propálil Banetku Chovanec – 4:0. V 58. minutě se po skvělé přihrávce Fialy prodral k míči Chovanec a střelou podél brankáře Banetky dovršil hattrick – 5:0. Po hodině hry si krásně zasekl míč Haas a novopečený tatínek tvrdou střelou k pravé tyči nedal gólmanovi žádnou šanci – 6:0. Kalich hořkosti si musely Služovice vypít až do dna dvacet minut před koncem, když dorostenec Šťavík s přehledem proměnil penaltu – 7:0. Další domácí příležitosti zůstaly neproměněny. Služovice zahrozily jen nepřesnými střelami Martina Kremsera, Lasáka a Nowického. Litultovice po této výhře přezimují na třetím místě. Služovice čeká na jaře boj o záchranu.

TJ Sokol Litultovice
Jan Tengler (kapitán): Do posledního zápasu na podzim jsme šli jedině pro 3 body, cíl tedy splněn, zápas jednoznačný. Děkuji klukům i všem, co nás během podzimní části podporovali.