1.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Štítina dala bůra Kobeřicím

20

Kobeřice sice vedly, ale Štítina pěti brankami dokázala skóre otočit a přikovala domácí na poslendí místo tabulky.

Kobeřice vedly, Štítina otočila

Zápas dvou posledních celků tabulky sliboval duel mezi domácími Kobeřicemi a hostující Štítinou. Vstup do zápasu měly lepší Kobeřice, když po osmi minutách po rohovém kopu zavěsil do víka nekompromisně hlavou dlouhán Gargoš a Martin Vitásek byl naprosto bez šance – 1:0. To bylo ze strany Kobeřic vše. Štítina srovnala krok ve 22. minutě, když balon vybojoval aktivním presinkem Kubánek, posunul ho na Marka Vitáska, který našel agilního Stoklasu, po jehož nahrávce se balon dostal k Figeczkemu, kterému do akce vběhl domácí zadák, jenž střelou pokořil vlastního brankáře – 1:1. Ve 37. minutě už hosté vedli, když Figeczki narazil Stoklasovi, který z voleje napálil balon do sítě – 1:2. Před pauzou uklidil přímý kop Marka Vitáska z první do brány opět Stoklasa – 1:3.

Štítina vedení navýšila

V úvodu druhé části byl faulován v domácím pokutovém území pracant Stoklasa. Penaltu si postavil Tomáško, který ale přestřeli domácí klec. Dvacet minut před koncem dostala Štítina druhou možnost zahrávat penaltu po faulu na Škrocha, a Stoklasa střelou málem protrhl kobeřickou síť – 1:4. O chvilu později pálil tvrdou střelu k tyči Postulka, ale Stříbný se tentokrát nenechal zaskočit.  Pátý hřebíček do kobeřické rakve zatloukl v 76. minutě Marek Vitásek, který střelou ligových parametrů nádherně vymetl všechny pavouky z domácí brány – 1:5. Štítina pak už v pohodě tři body ubránila, a dotáhla se víc na dohled celkům, které jsou před ní v tabulce.

TJ Sokol Kobeřice B
Aleš Lasák (vedoucí týmu): Nemám k tomu co říct, jen jediné. Hráli jsme katastrofálně.

TJ Tatran Štítina
klubový web: Velice důležitý zápas jsme teda zvládli. V zimní přestávce bude snad dost elánu k tomu, aby jsme kvalitně potrénovali a úspěšně zvládli jarní záchranářské práce.

J. Stříbný [-] - J. Návrat [-] (78. D. Lasák [-] ) , O. Bedrich [-] , R. Hahn [-] , J. Otlík [-] , L. Janík [-] , S. Švančar [-] , J. Bečica [-] (46. A. Kolarčik [-] ) , D. Petroš [-] , R. Gargoš [-] , P. Ullrich [-]

M. Vitásek [-] - L. Postulka [-] (87. Š. Rohovský [-] ) , M. Figeczki [-] , P. Kubánek [-] (89. D. Trebichalský [-] ) , P. Stoklasa [-] , M. Vitásek [-] , A. Skrbel [-] , P. Škroch [-] , V. Watzlavik [-] , V. Tomáško [-] , P. Kunczik [-]

ŽK: 30. J. Bečica , 43. L. Janík - 18. V. Watzlavik .
Hráči zápasu: M. Figeczki , P. Stoklasa .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: RADEK Roman - JANÍK David (N), HALŠKA Tomáš (N).