13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Vřesina s přehledem porazila Jakartovice

24

Vřesina dala v prvním poločase dvě branky a ve druhém tři a s přehledem vyhrála.

Vřesina dala dva góly

Ve zcela jednoznačnou záležitost pro domácí se změnil zápas mezi Vřesinou a Jakartovicemi, které jen díky výbornému Janechovi neodjely s dvouciferným debaklem. Už po dvou minutách nacentroval Boháč na Bočka, ale jeho hlavička mířila nad. Ve 12. minutě vystrašil Janecha z rohu Pešek, a střela Vojtěcha Kociána mířila jen do obránce. Ve 26. minutě čaroval Janech proti střele Bočka, kterou vytěsnil na břevno. Vřesina se ujala vedení až po půlhodině hry, když Rončka vyslal Vojtěcha Kociána po lajně, a jeho přihrávku umetl Felgenträger podél Janecha do sítě – 1:0. Ve 38. minutě se uvolnil Felgenträger a předložil jako na stříbrném podnosu míč Peškovi, který jej dorazil do prázdné klece – 2:0. O minutu později si ta samá dvojice akci zopakovala, ale tentokrát bez přesného zakončení. Jakartovice se za první poločas dostali jen ke střele Němce, která mířila nad.

Vřesina navýšila vedení

Po pauze pokračovala Vřesina nadále v tempu prvního poločasu. V 47. minutě vytlačil střelu Felgenträgera Janech mimo tři tyče. Boháč pak mířil vedle. V 54. minutě Janech vylapal hned čtyři střely po sobě. Pak selhal v samostatném nájezdu Boček. Po hodině hry si naběhl na rohový kop Pagáč a jeho hlavičku nadzvedl hostující hráč do víka – 3:0. V 68. minutě se objevil před Janechem zcela sám Boček, a podél brankáře zasunul míč do brány – 4:0. V poslední desetiminutovce selhal Boček a Boháč orazítkoval tyčku. Teprve nyní se osmělily i Jakartovice, ale ani hlavička Holuba, a střely Heinzkeho a Sváčka si svou cestu do brány nenašly. Tečku za zápasem udělal v poslední minutě po centru Vojtěcha Kociána ukázkovými nůžkami Boháč, když chvíli předtím trefil břevno – 5:0.

TJ Vřesina
Miloš Chvěja (trenér): Dneska konečně panuje všeobecná spokojenost. Hráči mě opět překvapili, ale tentokrát v pozitivním slova smyslu. Zhodnotil bych to jako nejlepší výkon v sezóně. Jakartovice jsme k ničemu nepustili a soupeř může děkovat brankáři, že neodjel s dvouciferným výsledkem.

FK Jakartovice
Josef Martinka (trenér): Na nás se ke konci sezóny podepisuje, že máme strašně úzký kádr. Góly padaly po našich chybách. Výborný byl náš brankář Janech, který vylapal dalších pět až šest branek. Musíme se připravit na příští týden na Dobroslavice, a když se nám podaří vyhrát, můžeme podzim hodnotit celkově pozitivně.