13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Litultovice potvrdily podzimní formu

24

Litultovice daly v prvním poločase dvě branky, ve druhém přidaly jednu a odvezly si tři body.

Litultovice šly do vedení

Štítina si pozvala k sobotnímu zápasu rozjeté Litultovice, které nenechaly nic náhodě. V úvodní čtvrthodině se obě družiny oťukávaly, a Štítina byla dokonce opticky lepším týmem. Pak už ale otěže prvního poločasu převzaly Litultovice. V 19. minutě, se uvolnil přes obránce Haas, navedl si míč na střed a chladnokrevně pokořil Martina Vitáska přízemní střelou k tyči – 0:1. O sedm minut později dostal precizní nahrávku kapitán Tengler a totožnou střelou nedal gólmanovi žádnou šanci – 0:2. Minutu na to nezužitkoval svou šanci Graf, když slibný průnik z prava zakončil do dobře postaveného Toporčáka. V závěru první půle zakončoval akrobaticky a hlavně překvapivě přes hlavu Marek Vitásek, který využil zaváhání gólmana s centr-beckem, ale střela z úhlu minula hostující svatyni.

Litultovice vedení navýšily

V druhé půli byli domácí častěji u míče, ale platonický tlak nepřivedl žádnou změnu ve skóre z jejich strany. Přímý kop Těžkého měl dobrý směr, ale Toporčák byl včas u levé tyče. Tady chyběla trošku větší razance! V 53.minutě Postulka v poslední chvíli ukopl míč do bezpečí, při slibném protiútoku Litultovických. Následnou šanci Šeuera vyřešil pohotovým zákrokem Martin Vitásek. Výborný centr Škrocha z pravé strany nezužitkoval Postulka a míč skončil jen na volejbalových kurtech. Litultovice si výhru pojistily před koncem, když Drápal vnikl do vápna a přihrávkou pod sebe gólově vybídl dorostence Adamčíka, který nezaváhal – 0:3.

TJ Tatran Štítina
klubový web: Větší fotbalové umění Litultovických hráčů rozhodlo o tom, komu budou patřit všechny tři body.

TJ Sokol Litultovice
Jan Tengler (kapitán): Na Štítinu jsme přijeli vyhrát a podařilo se. První patnáctiminutovka byla z obou stran otřesná, poté už jsme si začali vypracovávat šance a dokázali jsme je proměňovat. Štítina si byla schopna, především v 2. poločase, vypracovat pár zajímavých šancí, my jsme ale byli lepší v koncovce. Jsme spokojeni, že jsme urvali 3 body.

M. Vitásek [-] - L. Postulka [-] (85. D. Trebichalský [-] ) , F. Graf [-] (62. P. Hřivnáč [-] ) , M. Těžký [-] (79. M. Figeczki [-] ) , P. Stoklasa [-] , M. Vitásek [-] , A. Skrbel [-] , P. Škroch [-] , V. Watzlavik [-] , V. Tomáško [-] , P. Kunczik [-]

V. Toporčák [-] - V. Chovanec [-] (62. O. Adamčík [-] ) , O. Minarčík [-] , Š. Šťavík [-] , P. Fiala [-] , M. Šeuer [-] , O. Haas [-] , J. Raschka [-] (79. M. Tengler [-] ) , M. Drápal [-] , J. Tengler [-] , O. Doležel [-]

ŽK: 26. A. Skrbel , 80. P. Hřivnáč .
Počet diváků: 22. Rozhodčí: HUDEČEK Lukáš - STŘÍLKA Jaromír (N), BENÍŠEK Ondřej (N).