25.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2014-2015

--

--

Chodová Planá překvapila domácí Nepomuk!

0

Ztráta domácích na druhé místo se zvětšila na sedm bodů, naopak hosté se vítězstvím přiblížili Žihli.

Rozjetý Nepomuk svého soupeře tlačil, ale srážela jej nemohoucnost v zakončení. Tu protrhl až pětatřicáté minutě Josef Kalabza, jenž se prosadil tvrdou ranou po skrumáži před brankou. Ovšem vedení domácím dlouho nevydrželo, kdy v pokutovém území faulovali Chvala a z nařízené penalty určil poločasový výsledek Bohuslav Soukup.

Nepomuk do druhé půle doslova vlétl a brzy se dostal znovu do vedení. Zdeněk Šimáně dostal z pravé strany centr přesně do nohy a  balón skončil v síti. Ovšem i tentokráte Planá přispěchala s rychlou odpovědí. Pavel Chval se ocitl tváří v tvář Barochovi, kterého šikovně přehodil. V pětašedesáté minutě přišla třetí radost domácích, když se po rohu hlavou zapsal na listin střelců Tomáš Voráček. Utkání se přesto v devadesáti minutách nerozhodlo. V samotném závěru totiž ze třiceti metrů poslal ze strany z volného přímého kopu balón na hlavu Pavla Chvala Ovčačik a vše tak měly rozhodnout pokutové kopy.

V nich byli po dvou nezdarech domácích úspěšnější hosté, kteří zvítězili jak v zápase, tak v penaltách 4:3.

FK Nepomuk
Josef Viktora: „Já z toho utkání měl strach, byli jsme moc nahoře a oni nás usadili. Celý zápas jsme dobývali a dostávali laciné góly z brejku, převaha byla na naší straně. Rozhodla naše střelecká nemohoucnost, měli jsme strašně šancí “

TJ Slavoj Chodová Planá
Saša Suk: „Předvedli jsme výborný bojovný výkon. Remíza je zasloužená, my jsme hráli kombinačně, soupeř jednoduše po stranách. Přestože nám již téměř o nic nejde, bojovali jsme.“