5.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2018-2019

26. M. Žilka , 38. K. Vojta (p.) , 40. R. Vojta , 75. V. Čepička
28

Doubravník poprvé v sezóně vyhrál a připsal si do tabulky tři body.

Domácí předvedli výbornou první půli

Prvních 25 minut sledovali diváci poměrně vyrovnané utkání. Dokonce, když domácí museli již 10 a 20 minutě vystřídat pro zranění, zdálo se že hosté by mohli v Doubravníku pomýšlet na úspěšný výsledek. V této části hosté neproměnili svoji největší šanci, když domácí golman předvedl vynikající zákrok. V další fázi utkání domácí poměrně jasně na hřišti dominovali. Nejdříve ve 26 minutě prošla podzimní posila Matrin Žilka středem hřiště a střelou po zemi z poza velkého vápna nezadržitelně skóroval. Po několika neproměněných šancích ke konci 1. poločasu v rozmezí 2 minut domácí udeřili dvakrát. Nejdříve pro pěkném průniku do vápna byl faulován v zápase hodně aktivní útočník Michal Jedlička a nařízenou penaltu nekompromisně proměnil kapitán Karel Vojta. Krátce poté domácí předvedli nádherný brejk s přečíslením, kdy finální přihrávkou Vladimír Čepička našel úplně samotného Radka Vojty a ten trochu kostrbatě, ale přece jen dostal míč do brány.

Doubravník potvrdil vítězství

V druhé půli domácí bez větších problému drželi hosty z Rožné ve středu hřiště nebo na jejich polovině a moc jim toho nedovolili a naopak samy často ohrozili branku soupeře. Zejména Ondra Muller svými průniky byl nebezpečný. V 75 minutě se zrodila poslední gólová akce zápasu, kdy míč do běhu dostal M. Jedlička, který byl u míče dříve než vyběhají brankář a stačil ho pod jeho tělem posunout směrem k bráně a dobíhající V. Čepička to už měl jednoduché. Domácí se zaslouženě dočkal prvního vítězství ve vyšší soutěži.