4.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2018-2019

--

--

Koněšín doma nečekaně porazil vysoko Opatov

10

Domácí fotbalisté z Koněšína si vyšlápli na loňského účastníka Okresního přeboru FK Opatov a vybojovali druhou domácí výhru po sobě

Domácí o gól lepší

Na pouťový zápas do Koněšína dorazil Opatov v nekompletní sestavě a vůbec nezachitil nástup do utkání. Už ve třetí minutě se po autu kolem obránce obtočil a šikovně uvolnil Badura a po následném faulu nasledovala nekompromisní penalta. Tu faulovaný hráč rovněž nekompromisně proměnil do protipohybu brankáře – 1:0. Pět minut nato sehráli domácí pohlednou kombinační akci, kterou z levé strany zakončoval Šibůrek na zadní tyč – 2:0. Úvod jako z partesu a to nemuselo zůstat jen u dvou gólů. První čtvrthodinka – to byla v podání domácích lavina. Teprve až po snížení hostujícím Kabelkou, který přehodil vybíhajícího brankáře, se Opatov chytl a hra se začala vyrovnávat. I přes množství pokusů na obou stranách se už skóre do poločasu nezměnilo.

Domácí si výhru pojistili

Pokud se hosté chtěli ještě ve druhém poločase nadechnout, tak jim vítr z plachet sebrali domácí poměrně brzy, protože se opět dostali do dvoubrankového rozdílu. To ještě v první půli vrávorající Š.Dvořák předvedl sprint mající parametry jamajského sprintera, tygřím skokem zachránil zdánlivě ztracený míč před zámezím, nacentroval na Ševčíka, ten prodloužil a kapitán Badura k tyči míč uklidil – 3:1. Byť se hosté snažili o korekci stavu, tak jejich centry a pokusy skvěle ze vzduchu sbíral domácí brankář Hůlka. Opatovské hráče tak jakoby postupem času jeho „mám“ už frustrovalo a do předem ztracených soubojů už tak ani nechodili. Smířili se tak s první letošní porážkou, jejíž definitivní podobu 4:1 určil trestňák Zahradníčka v poslední minutě, jehož nákop z třiceti metrů už nikdo netečoval a zkončil za zády brankáře, který očekával teč někoho z chumlu hráčů. Koněšín si tak připsal druhou výhru z domácího prostředí, tentokrát zaslouženou.

TJ Koněšín
Musil Jiří: Dnes v pouťovém zápase jsme dokázali porazit loňského účastníka okresního přeboru, i když náš výkon nebyl stoprocentní.