1.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Velký Beranov vyhrál ve Štěpánově

26

Velký Beranov zakončil podzim výhrou na půdě Štěpánova.

Hosté po poločase vedli

Štěpánovu se doma na podzim nedařilo a potvrdilo se to i v posledním zápase s Velkým Beranovem, který domácímu týmu uštědřil lekci z produktivity. O osudu zápasu rozhodla hned úvodní čtvrt hodina, kdy se hosté dokázali dvakrát trefit. Už ve 3. minutě se dostal k hlavičce nekrytý Jaroslav Pokorný a poslal hosty do vedení - 0:1. Ve 14. minutě se dostal do sóla Richard Ganzwohl a ten se v těchto situacích nemýlí - 0:2. Domácí se po prospalém začátku probrali, ale jejich akcím chyběla lepší finální přihrávka a do kabin tak odcházeli mnohem spokojenější hosté.

Hosté si vedení pohlídali

Definitivní pojistku na výhru hostů přidal v 57. minutě Tomáš Matějíček, který zůstal před Dingou zcela osamocený a pohodlně potrestal chybu domácí obrany - 0:3. Poté se utkání dohrávalo. Domácí se alespoň dočkali korekce výsledku, když se v závěru zápasu trefil Jan Ludvík a překonal Pavla Procházku, kterého od čistého konta dělilo pár minut - 1:3.

FK Železárny Štěpánov nad Svratkou
Milan Jiránek (trenér): Prospali jsme začátek a dostali jsme hrozně laciné branky. Hosté nám dali lekci z produktivity.

TJ Velký Beranov 1975
Richard Ganzwohl (hráč): Konečně se nám podařilo prolomit prokletí začátku zápasu, v nichž jsme bývali lepší, ale bez kýžené branky. Nyní se nám to tam spadlo a mohli jsme být klidnější. Ovšem soupeř byl velmi běhavý a dobrý na míči. Štěpánov měl více šancí, naše obrana leckdy hasila situace na poslední chvíli a i náš brankář nás podržel. Druhá půle byla v podobně režii, ale přeci jenom domácí už tolik šancí neměli, ale i naše brejky postrádaly nebezpečnost. Rozhodně nelehký a fotbalový soupeř, tato výhra, navíc venku a po sérii nezdarů je pro nás velkou psychickou vzpruhou do jara.

L. Dinga [-] - J. Ludvík [-] , R. Hrubeš [-] (57. O. Hrubeš [-] ) , V. Kutnyk [-] , D. Kintr [-] , P. Karásek [-] , V. Kovalchuk [-] (77. P. Macháček [-] ) , V. Sedláček [-] , R. Sabadashka [-] , M. Novák [-] , A. Bohdan [-]

P. Procházka [-] - T. Mátl [-] , T. Matějíček [-] , J. Pýcha [-] (83. M. Neshyba [-] ) , K. Pejřimovský [-] , M. Křenek [-] , R. Kittler [-] , F. Smejkal [-] (46. K. Eliáš [-] ) , J. Pokorný [-] , R. Ganzwohl [-] , J. Štumar [-]

ŽK: 49. A. Bohdan - 53. J. Štumar .
Hráči zápasu: R. Ganzwohl , M. Křenek .
Počet diváků: 87. Rozhodčí: NECHVÁTAL Tomáš - PETRÍKOVIČOVÁ Tatiana, JÍLEK Ivo (N).