10.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Moravské Budějovice potvrdily roli favorita

25

Nedvědice se hodinu hry držela, ale poté inkasovala čtyři branky a jasně prohrála.

Po půli bez branek

První poločas mnoho pohledného fotbalu nepřinesl. Domácí si sice vytvořili několik šancí, ale bez brankového efektu. Stehlík na penaltě netrefil branku, Pařízek z hranice velkého vápna orazítkoval z voleje pouze břevno a v závěru Stehlík ve skluzu před prázdnou brankou nedosáhl na míč. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Domácí spustili kanonádu

Druhý poločas zahájili aktivněji hosté. Jejich střely však mezi tři tyče nemířily. Po hodině hry se konečně domácí dočkali. Centr Pařízka proměnil ve vedoucí branku Stehlík střelou pod břevno - 1:0. Tentýž hráč po přihrávce Kosmáka navýšil domácí vedení střelou na vzdálenější tyč - 2:0. V dalších šesti minutách se ve střelce proměnil Puchnar. Při první brance svoji důrazností vyhrál souboj s hostujícím brankářem a střílel do prázdné branky - 3:0. Při druhé ho ideálně uvolnil Kosmák - 4:0. Vedení domácích mohl ještě zvýšit Stark, ale po samostatném úniku nastřelil pouze padajícího brankáře, od kterého se míč odrazil do tyče. Vítězství domácích bylo i tak zasloužené a vysoké.

Moravské Budějovice v dalším kole hrají v Polné. Nedvědice hostí Rantířov.

SK Pernštejn Nedvědice
Michal Havlíček (hráč): Dlouho to bylo vyrovnané. Měli jsme možná i více šancí. Nedáváme však branky a na druhé straně hrozně lacino inkasujeme.