13.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Dukovany vyloupily Radešínskou Svratku

24

Dukovany třemi góly obrátily zápas v Radešínské Svratce a berou tři body.

Pislcajt během minuty ztrhl vedení na stranu hostů

Hosté sice v úvodu utkání drželi míč, ale šance měli domácí a po deseti minutách dostali míč za záda brankáře hostí. Asistent rozhodčího však signalizoval sporný ofsajd. Domácí se první branky dočkali v 19. minutě, kdy Janů vyslal Pekárka a jeho centr si před Gabrielem srazil do sítě Kunc - 1:0. Po půl hodině hry mohl vyrovnat Sedláček, ale těsně minul. Hosté se dočkali vyrovnání v 36. minutě, když Černého rohový kop umístil do sítě neobsazený Pislcajt - 1:1. O minutu později hosté dokonali obrat, když lehkovážné bránění domácích potrestal přesnou střelou k tyči znovu Pislcajt - 1:2.

Hosté si vedení pohlídali

Po přestávce mohl vedení hostí navýšit Prokeš, ale v dobré šanci minul. Záhy mohl srovnat Mužátko, ale levačkou z voleje přestřelil. Na druhé straně hosté trestali po rohovém kopu, když v 53. minutě našel Černý na přední tyči Traxlera - 1:3. Poté se dostali do brejku Prokeš s Pislcajtem, ale situaci vyřešili špatně. V 61. minutě Skryja výborně napadal a chybu hostující obrany potrestal střelou na přední tyč Mužátko - 2:3. Tato branka domácí nakopla a svého soupeře zmáčkli. Plhal v solidní pozici vysoko přestřelil. V 85. minutě obrovský závar před Křišťálovou brankou hosté se štěstím přežili. Hrdinou domácích se mohl stát střídající Veselý, kterého po pěkné akci vybídl ke střele Mužátko, ale prvně jmenovaný mířil v nastaveném čase pouze do tyče.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž, trenér: První půl hodinu jsme odehráli velmi dobře. Srazili nás dvě branky během jedné minuty. Hned po pauze jsme dostali další gól. Po snížení jsme se zvedli, soupeře jsme zatlačili, ale ten se štěstím výhru ubránil. Všechny tři branky jsme soupeři nabídli na zlatém podnose. Pak je hrozně těžké zápas otáčet. Škoda, že jsme nepotvrdili body ze Syrovic. Teď se soustředíme na derby s Moravcem, kde chceme bodovat.