12.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Nové Syrovice předvedly slušný výkon, ale na body to nestačilo

56. Z. Dvořák , 60. T. Lang (p.) - 48. Z. Starý (p.) , 59. M. Pekárek , 68. I. Plhal
20

Syrovice dvakrát rychle vyrovnaly, jenže na třetí gól Radešínské Svratky už odpovědět nedokázaly.

Domácí dvakrát nastřelili břevno

Hostům přinesly komplikace hned úvodní minuty, když musel kvůli zranění střídat Michal Šacl. V prvním poločase se především bojovalo a šancí bylo poskrovnu. Hosté zahrozili poté, co Mužátko vysunul Plhala, ale ten vysoko přestřelil. Domácí hráli po větru a snažili se střílet z dálky, přičemž dvě takové rány orazítkovaly břevno hostující branky. Do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Nakonec šťastnější hosté

Úvod druhého poločasu přinesl gólové hody. Ve 48. minutě sáhl Plhalovi do obličeje domácí bek a sudí Kůrka ukázal na penaltový puntík. K penaltě se postavil Starý a střelou k tyči ji proměnil - 0:1. V 56. minutě dostal ve velkém vápně prostor Dvořák a střelou na zadní tyč srovnal - 1:1. O tři minuty později hosté znovu vedli. Míč vyvezl Janů a vyslal do brejku Pekárka, který obešel domácího gólmana Nováka a skóroval do prázdné branky - 1:2. Hned na to domácí srovnali, když byl faulován aktivní Dvořák a tradiční exekutor Lang penaltu proměnil - 2:2. Rozhodnutí přinesla 68. minuta, když Mužátko uzmul míč domácí obraně, vyslal Plhala a ten se tváří tvář domácímu brankáři nemýlil - 2:3. Chvíli na to obral Mužátko o míč domácího brankáře, ale střelu z úhlu zastavil na brankové čáře Chalupa. Domácí se tlačili do vápna dlouhými míči, ale v několika závarech nebyli dostatečně důrazní, a když se v závěru blýskl perfektním zákrokem Patrik Chrást, tak hosté mohli slavit první venkovní výhru.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž, trenér: Nové Syrovice hrály velmi dobře a jejich výkon neodpovídal postavení v tabulce. Byl to spíše remízový zápas. My jsme více chtěli a dokázali jsme urvat tři body. Bylo to těžce vydřené vítězství a nervy až do poslední minuty.

SK Nové Syrovice
M. Novák [-] - Z. Dvořák [-] , V. Toman [-] , O. Sosnar [-] , M. Sosnar [-] , T. Lang [-] , J. Vlček [-] (77. D. Jenerál [-] ) , R. Janoušek [-] , Z. Chalupa [-] , J. Dubský [-] , D. Růžička [-]

P. Chrást [-] - Z. Starý [-] , I. Plhal [-] , M. Drdla [-] (89. M. Skryja [-] ) , M. Mužátko [-] , L. Gabriel [-] (83. J. Novotný [-] ) , M. Pekárek [-] , R. Smejkal [-] (77. M. Šoustar [-] ) , J. Chrást [-] , M. Šacl [-] (7. V. Skryja [-] ) , J. Janů [-]

ŽK: 57. R. Janoušek , 78. Z. Chalupa , 86. J. Dubský - 26. M. Drdla , 42. J. Chrást , 43. J. Janů , 86. M. Mužátko , 90. M. Skryja .
Místo: Nové Syrovice. Počet diváků: 80. Rozhodčí: KŮRKA Jaroslav - DVOŘÁK Jan, NESTROJIL Zbyněk.