4.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

Zápas byl zrušen

Klikov dostal pět branek od Lokomotivy

28

Do Klikova přijela Lokomotiva České Velenice. Klikov se po minulém problému s hráči tentokrát sešel a České Velenice ze začátku utkaní potrápil, ale Velenice si ve druhém poločase poradily s defenzivním stylem Klikova a zaslouženě vyhrál.

První poločas bez branek

České Velenice nastoupili k zápasu bez několika zraněných opor Samce, Jiřího Mikla,Bittengla. Začátek utkání byl z pohledu Velenic ropzačitý, když si na mokrém nerovném terénu nedokázali přihrát. Ve 12.minutě se zranil domácí brankář Šroub a do branky šel mladý Rácz. Ve hře se toho moc neměnilo. Velenice se dál trápily v kombinaci a gól stále nepřicházel, což se nezměnilo do poločasu.

Pět branek do sítě Klikova

Do druhého poločasu vstoupili Velenice aktivně a hned ve 47. minutě se kopala penalta. K penaltě si stoupnul kapitán hostů Fiala, ale trefil tyč. V 50.minutě už to tam konečně hostům padlo díky brance Fiali. V 58.minutě se po rozehrávce rohového kopu dostal k hlavě zkušený Dvořák, který se nemýlil a zvýšil vedení na 0:2. O čtyři minuty déle se dostal ke střele Fiala, který trefil břevno,ale míč se mu odrazil přímo na nohu a na podruhé se trefil a Velenice vedly 0:3. Dva góly ještě přidal Kopecký a výsledek tedy skončil 0:5.

TJ Lokomotiva České Velenice
Karel Macho (vedoucí mužstva): Před utkáním na Klikově jsme se dozvěděli, že to bude derniéra klikovského fotbalu. První poločas podle toho také vypadal. Hrálo se v podstatě na jednu branku a naši hráči si na hřišti dělali co chtěli. Neplnili co jsme si před utkáním řekli a většina hráčů zapomněla na kolektivní pojetí fotbalu a myslela pouze na své osobní ego. Poločas proto skončil bez branek. O přestávce jsme si to v šatně důrazně vyříkali a začali jsme hrát konečně fotbal. Vše začalo naší neproměněnou penaltou, která skončila na tyči. Po první brance, kterou dal Fiala bylo již jen otázkou kolik branek stihneme do konce utkání vstřelit. Domácí zcela rezignovali a jenom díky naší střelecké ; impote nci neskončilo utkání dvouciferným výsledkem. Pro nás to bylo v podstatě pouze tréninkové utkání, protože pokud Klikov odstoupí ze soutěže, tak o body přijdeme. Z atmosféry v Klikově mi bylo trochu smutno. Bohužel, taková je realita dnešního amatérského fotbalu. Generace, která byla ochotná tomuto sportu něco obětovat stárne a mladých fotbalistů rapidně ubývá.

TJ Blesk Klikov
L. Šroub [-] - D. Melichar [-] , T. Špulák [-] (60. R. Šerý [-] ) , T. Novodvorský [-] , P. Matějka [-] , J. Střítecký [-] , O. Podojil [-] , Z. Šafránek [-] , J. Racz [-] , R. Plucar [-] , J. Lochman [-]

T. Maroušek [-] - P. Arvaj [-] (45. K. Macho [-] ) , R. Mikudim [-] (68. J. Latifi [-] ) , P. Arvaj [-] (73. J. Mikl [-] ) , M. Fiala [-] , T. Kopecký [-] , M. Jabůrek [-] , F. Dvořák [-] , M. Srpek [-] , P. Zemánek [-] , M. Filip [-]

Místo: Klikov. Počet diváků: 90. Rozhodčí: Svoboda Jan - JURÁŇ Karel, HAVLÍK Zdeněk.