5.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Chýnov nevyužil své převahy na míči a ze Čtyráku si odváží bod

22

Domácí se ujali vedení, hosté pak měli převahu

Inkasovaný gól byl vzpruha pro hosty

Na hřiště do Čtyřech Dvorů zavítali hosté z Chýnova. Do zápasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří mohli hned v úvodu otevřít stav zápasu, centr však nedokázal zužitkovat Tomáš Vajo, který hlavičkoval mimo branku. Hráči domácího týmu dále zkoušeli centrované balóny, které pro úvodní minuty utkání přinášeli menší převahu. Tu ve prospěch svého týmu využil po centru Marušky domácí Sobolík 1:0 . Branka však nepřinesla klid na kopačkách domácímu celku, ale naopak nabuzení pro hosty z Chýnova. Hosté převzali iniciativu a byli aktivnější, což jim přinášelo spousty šancí po standartních situacích a domácí tak vyčkávali na rychlé protiútoky. Další branku divácí do konce prvního poločasu neviděli a tak se šlo do šaten za stavu 1:0

Druhý poločas přinesl dorovnání

Druhá část zápasu se v prvních minutách odvíjela ve stejném stylu jao první. Chýnov měl větší převahu především v držení míče a snažil se vytvářet si šance po stranách hřiště, domácí stálě trpělivě vyčkávali na šance v protiútokách. Hosté si pak vypracovali doposud největší šanci v zápase, ale ta skončila přestřelením prázdné branky z malého vápna. Pro Chýnov mohlo být ještě hůř! Nedáš, dostaneš, na toto přísloví mohli doplatit hosté hned v zápětí, kdy se do samostatného úniku dostal Váňa, ale proti brankáři jasné gólové šance nevyužil. Gólové hody se v tomto zápase nekonali, avšak diváci viděli ještě jednu branku. V 77.minutě se dostal na zadní tyč míč ke Králi a ten srovnal na 1:1. Tímto výsledkem také celé utkání skončilo a Chýnov si odváži cenný bod za remízu.