11.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Čimelice vyloupily Třeboň!

23
V dalším kole KP Čimelice nastoupily na hřišti Jiskry Třeboň. Domácí  na tom jsou o něco lépe než Čimeličtí a tak se čekalo, jestli hosté proti domácímu favoritu uspějí, nebo ne.

Od počátku utkání byla hra zcela vyrovnaná.Ve 3.minutě po přímém kopu Čimelic hlavičkoval Hovorka nad branku domácích.Na druhé straně pak domácí Průcha rovněž hlavou mířil nad čimelickou branku.Hosté se postupem doby přece jenom více dostávali před branku domácích,ale ani střela Řezáče v 21.minutě a Hovorky ve 36.minutě branku neohrozily. Ve 42.minutě po chybné malé domů Čimelic se k míči dostal domácí Průcha a jeho střela nejdříve skončila na tyči branky a z následné dorážky pak zcela lehce dopravil míč do sítě a domácí se tak ujali vedení 1:0.Tento stav vydržel až do poločasu.   Druhý polčas začali aktivněji čimeličtí.Stále častěji se dostávali dopředu a začali dělat domácím problémy. V 52.minutě zahrávali čimeličtí přímý kop z 18 metrů.Míč si postavil Převrátil a jeho  přízemní střelu domácí brankář vyrazil před sebe a toho využil Řezáč a dopravil míč do sítě a vyrovnal stav na 1:1.Od této chvíle se pak čimeličtí do soupeře doslova zakousli a neustále se tlačili před branku domácích.V 54.minutě Zelenkova střela skončila nad brankou domácích.V 58.minutě po přímém kopu Čimelic hlavičkoval Listopad a brtankář míč vyrazil na rohový kop.V 66.minutě rovněž po čimelickém přímém kopu hlavičkoval Říha, ale pouze nad branku domácích.V 77.minutě pak hlavička Hovorky rovněž skončila nad brankou. V 86. minutě pak na sebe vzal průběh utkání Hovorka. Uprostřed hřiště sebral míč a po levé straně utekl všem a domácímu brankáři nedal šanci a vstřelil druhou branku Čimelic. V samotném závěru pak domácí obraně zamotal hlavu Varhan, který přihrál Kášovi a ten po obehrání dvou bránících hráčů nekompromisně  střelou pod břevno stanovil konečný výsledek 1:3 pro Čimelice.   Domácí tak potvrdili, že se jim doma moc nedaří, naopak čimeličtí svou zlepšenou hrou hlavně ve druhé půli dokázali stav utkání zvrátit ve svůj prospěch.   AUTOR: Josef Ťupa