--

--

--

20

Celkem pět branek viděli diváci v Dolním Benešově, který nestačil na Líšeň poměrem 2:3.

Dnešní utkání nováčka Moravskoslezské fotbalové ligy s jedním z nejlepších mužstev snese visačku „TOP“. Diváci se fotbalem doslova bavili. A bylo se opravdu na co dívat. Hosté se od úvodního hvizdu dostali pod mohutný tlak domácích. Ve 2. minutě poslal Rubý pasem mezi stopery hostů na zteč Labudu, jeho střela těsně minula cíl. O minutu později gólman hostů Vítek snad jenom očima vytlačil nádhernou střelu Rubého vedle levé tyče. První střelecký pokus hostů přišel v 5. minutě, Machálek z dobré pozice branku přestřelil. V 10. minutě se uvolnil parádně Haas, po jeho centru minula hlavička Adamíka o pověstný chlup pravou šibenici. Diváci už jásali, ale střela Adamíka v 16. minutě orazítkovala jenom pravou tyč už překonaného Vítka! Gólem neskončil ani další gólový nájezd domácích ve 24. minutě. Haas našel nabíhajícího Labudu, jeho hlavičku vyrazil z levé šibenice Vítek na rohový kop. Ten rozehráli domácí tak, že se po odkopu hostujícího obránce řítil na branku domácích Přichystal a jeho centr uklidil do sítě bezmocného brankáře Chvěji Demeter – 0:1! Hosté se po tomto gólu viditelně uklidnili a než se domácí z tohoto šoku vzpamatovali, bylo ještě hůř. Ve 33. minutě se dostal po smolném kiksu domácí obrany k balónu Demeter a jeho „padající list“ skončil neomylně mezi tyčemi – 0:2!!! Hosté nestačili po přestávce zformovat své řady a utkání dostalo nový impuls. Ve 48. minutě se ve skrumáži dostal balón na hlavu Moravce a domácí kapitán se nemýlil – 1:2.Než vlna radosti na hřišti i v hledišti opadla, přišel další osudový moment pro domácí. Bleskový útok hostů zakončil neomylně Přichystal a hosté znovu vedli o dva góly – 1:3…. Ani to však úsilí domácích nezlomilo. Věřte nebo ne. V 55. minutě našel balón z rozehraného přímého kopu Rubým hlavu Adamíka a domácí se podruhé vrátili do zápasu – 2:3! V dalších minutách se projevila zkušenost hostů. Rozkouskovali hru a podařilo se jim eliminovat úsilí domácích alespoň o vyrovnávací gól. Pojistku na své vedení mohli dát v 71. minutě, nevídanou střelu Přichystala však přilepil fantastickým zákrokem brankář Chvěja na své rukavice. Do konce zápasu se na stavu už nic nezměnilo, domácí se tak neradovali ani z jednoho bodu, naopak vítězství hostů je „posadilo“ na 1. místo tabulky MSFL.

autor: Petr Krömer

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký - trenér Dolního Benešova: Všichni to dnes viděli na vlastní oči. Bohužel, je to náš pořád stejný problém. Vytvoříme si dostatek gólových příležitostí, bohužel efekt je mizerný, naopak neuvěřitelnými chybami v obranné fázi dáváme soupeři šance na bodový zisk. Dnes jsme vítězství soupeři doslova darovali a poslali jsme ho na první místo tabulky

SK Líšeň
Miloslav Machálek - Trenér SK Líšeň: Těší mě jenom plný bodový zisk. Bylo to nadstandardní utkání, ale především ze strany domácích, kteří překvapili na nováčka výborným výkonem. Nám se nevydařil vstup do utkání, přesto jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Po přestávce se nadšeně bojujícím domácím podařilo vrátit dokonce dvakrát do zápasu a o to je naše vítězství cennější. Proti minulým zápasům nás tentokrát zklamala hra obrany a bohužel i včetně brankáře! Z toho se musíme rychle poučit

F. Chvěja [-] - J. Romaněnko [-] (73. J. Býma [-] ) , M. Pecuch [-] , M. Strakoš [-] , J. Novák [-] , F. Labuda [-] , T. Gebauer [-] , O. Adamík [-] (78. A. Karčmář [-] ) , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] , O. Haas [-]