--

Zápský suverén ovládl podzim. Nestačil na něj ani Písek

25. M. Held , 51. J. Januška - 23. V. Svoboda , 29. V. Svoboda , 50. M. Pávek (p.)
18
První polovina třetí nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna ČFL 2018/2019 je u konce. K závěrečnému utkání podzimu přijely k Otavě vedoucí Zápy, které to na jihu Čech neměly vůbec jednoduché a vítězství si odvezly i s trochou toho pověstného štěstíčka.

Mrazivý úvod duelu nabídl aktivitu domácích a vyčkávání lídra tabulky, který se nejprve snažil překvapit obranu žlutomodrých vzduchem. Šance naskakovaly nejprve na písecké straně, o což se staral především rychlík Martin Voráček. Tu největší tutovku však ve vedoucí gól neproměnil po přihrávce bratra Martina Jakub Held, a tak přišel trest.

Místo toho, aby si fanoušci na tribunách až dvakrát zakřičeli gól, museli skousnout trefu Záp. Hosté krátce po sobě zahrávali několik rohových kopů v řadě a z toho posledního udeřili. Skóre ve 25. minutě otevřel Václav Svoboda a zároveň odstartoval plodnou pětiminutovku. Hned o dvě minuty později totiž po další bratrské spolupráci vyrovnal Martin Held, ale Zápy si brzy díky Václavu Svobodovi vzaly vedení zpět.

Krátce po změně stran nařídil rozhodčí Plzák pokutový kop proti domácím. Píseckým mohutná reklamace nezaviněné srážky dvou hostujících hráčů nepomohla a žlutomodrý kapitán navíc odešel z diskuze se žlutou kartou na kontě. Hosté nabídnutou šanci využili a odskočili na rozdíl dvou branek.

Tribunami se nesla myšlenka rozhodnutého zápasu, tu však velmi rychle zahnal kontaktní brankou Jiří Januška. Stále bylo o co hrát a Jihočeši se nevzdávali. Písečtí se tlačili do útočení a chtěli možná až moc. V 75. minutě jim svitla naděje v podobě odpískané penalty i na druhé straně, hlavní arbitr se však tentokrát nechal přesvědčit pomezním kolegou o dřívějším porušení pravidel ze strany domácích a své rozhodnutí odvolal.

Další příležitosti už nebyly zužitkovány ani jedním týmem, a žlutomodří tak na závěr podzimu podlehli aspirantovi na postup do 2. ligy 2:3.

Autor: Petr Brůha