23.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2017-2018

--

Býchory utnuly snahu Libodřic o bodový zisk hned v úvodu

5. O. Vaňkát , 27. P. Chlumský , 39. K. Koubek , 45. K. Koubek , 60. L. Lev , 63. K. Koubek , 79. K. Koubek , 83. L. Lev , 88. J. Teplý - 67. J. Košík
24

Zápas třiadvacátého kola nabídl souboj mezi Býchory a Libodřicemi. Střetnutí v podzimní části dopadlo lépe pro Libodřice, které využily domácího prostředí a porazily Býchory 3:1. Utkání v jarní části dopadlo zcela jinak a býchorští hráči potvrdili roli favorita.

Býchory nepustily Libodřice k jejich hře

V krásném sobotním odpoledni začal zápas rychlou brankou, o kterou se postaral Ondřej Vaňkát - 1:0. Domácích bylo plné hřiště, lépe kombinovali a dostávali se do vážnějších situací. Jednu takovou využil domácí kapitán Petr Chlumský, který přesně umístěnou střelou k tyči zvyšoval na 2:0.

Na své spoluhráče navázal Karel Koubek dvěma přesnými zásahy stanovil poločasový stav na 4:0. Libodřičtí ohrozili branku Kašpara jednou, když si na přímý volný kop naběhl Pavel Sova, jenže domácí obrana mu zakončení ztížila.

"Je to zmar všech zmarů. Je vidět, že na dva mančafty je nás málo. Béčko hraje v tomto čase ve Chvalovicích. Je-li tohle hra o záchranu, tak nevím, co chceme dělat v okrese", litoval souběhu zápasů libodřický Pavel Škopek.

Domácí se desítky nedočkali

Druhý poločas měl už vlažnější tempo, jelikož hosté na výsledkový zvrat v utkání již rezignovali. Na 5:0 zvyšoval Lukáš Lev, který se prosadil přesně po hodině hry. O tři minuty později zkompletoval hattrick nestárnoucí býchorský útočník Karel Koubek - 6:0.   V 67. minutě se čestného úspěchu dočkali i hosté, když Josef Košík z hranice velkého vápna uklidil míč k tyči - 6:1. Svůj čtvrtý gól v zápase přidal Karel Koubek tvrdou hlavičkou, na kterou neměl hostující brankář Skočdopole nárok - 7:1. Na 8:1 přidával branku Lukáš Lev, který po úniku z poloviny hřiště nejdříve trefil brankáře, ale z dorážky se již nemýlil.   Konečné skóre nakonec bylo 9:1 a posledním skórujícím hráčem byl Josef Teplý.    "Nesmíme to vzdát, ve hře je 9 bodů a když dokážeme uspět v následujícím dvojutkání s Radimí a Kouřimí tak by záchrana byla na obzoru", hleděl již dopředu Pavel Škopek a dodal: "Jinak gratuluji soupeři, předvedl vynikající výkon a i za jasného rozhodnutého stavu šli do plných a stále nás tlačili a tlačili. Byla to pro nás lekce jak se maká."    Autor reportáže: Ondřej Vaňkát (Býchory)

TJ Sokol Býchory
Ondřej Vaňkát, hráč: Dnes jsme začali přesně podle představ a již brzy jsme vedli a mohli se uklidnit. V zápase jsme dominovali a nedovolili Libodřicím, aby nás přehráli důrazem, jako se tomu stalo v našem minulém střetnutí. Nakonec jsme odehráli zápas v poklidném tempu a připsali si pohodlné tři body. Soupeř neměl ve svých řadách špatné hráče, ale nepůsobili jako tým. Nyní se musíme soustředit na důležité dvojutkání s prvními dvěma celky tabulky.

FK Libodřice
Vladimír Zelinka, trenér: Z naší strany to byla tragédie a ostuda. Za zmínku stojí snad jen standardní výkon Pánka.

J. Kašpar [-] - P. Kedršt [-] , J. Teplý [-] , J. Vyhnánek [-] , A. Chvalovský [-] , Z. Jirkovský [-] , P. Chlumský [-] (63. M. Chvalovský [-] ) , L. Lev [-] , R. Tafel [-] , K. Koubek [-] , O. Vaňkát [-] (46. L. Funda [-] )

P. Skočdopole [-] - P. Pěkný [-] , V. Dittrich [-] , T. Němec [-] , J. Košík [-] , P. Škopek [-] , M. Pánek [-] , M. Hovorka [-] , M. Hrstka [-] (46. F. Šafránek [-] ) , P. Sova [-] , R. Medlen [-]

ŽK: 33. J. Teplý - 10. V. Dittrich , 87. T. Němec .
Hráči zápasu: K. Koubek , L. Lev - M. Pánek .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Karlík Milan - HAVLÍK Oldřich (N), NĚMEC Antonín (N).