15.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Druhá výhra Keřkova, Dolní město v těžké krizi

0

Dohrávka 15. kola přinesla pro některé překvapivý, pro zasvěcené však logický výsledek

Dvoubrankové vedení domácích do půle

Keřkov se chce zachránit. A to nejsou plané řeči, tým bojuje, zvedá se herně i výsledkově. Zato Dolní Město jde od porážky k porážce, většinou dostane i větší gólový příděl. Zápas byl tedy jedinečnou šancí pro oba celky. Domácí lákala možnost získat body na trápícím se týmu, hosté brali utkání s posledním jako možnost se konečně chytit. Keřkov vstoupil do utkání ve velkém stylu a vytvářel si šance. Dvě z nich dokázal i proměnit. V 16. minutě slavil Pavlík, ve 22. minutě na něj navázal Smejkal. Dolní Město nehrálo příliš dobře a vytvářelo chyby, další branku však již domácí přidat nedokázali. O poločase vedli tak dle Josefa Csaplára nejhorším poločasovým výsledkem 2:0.

Ještě jedna branka na každé straně

Ve druhém poločase už to nebyl ten energií sršící Keřkov, naopak přidali hráči Doláku. Trest pro domácí přišel velmi záhy. Již ve 49. minutě využil nedorozumění domácího brankáře se stoperem Doležal a vstřelil kontaktní gól. Hosté byli ve hře, zápas mohl dopadnout jakkoliv. Tento stav trval do 73. minutě kdy Dolnoměstští vyrobili další hrubici vzádu, čehož využil Kunc a opět zvýšil na rozdíl dvou branek. Poté již zápas mnoho zajímavého nenabídl, domácí si dokázali dvoubrankové vedení pohlídat. Vítězsví má pro Keřkov obrovský význam. Ještě před pár koly beznadějně poslední tým se odlepil od posledního místa, když díky lepšímu skóre přeskočil Golčův Jeníkov. Naopak Dolní Město už má na poslední příčku k dobru pouze čtyři body. Boj na chvostu tabulky bude ještě hodně zajímavý, určitě napínavější než ten na čele. Bude padat jeden tým? Nebo dva? Kdo ví...

TJ Sativa Keřkov
Lukáš Dobrovolný, obránce: Potřebujeme sbírat body co nejvíce a především vyhrávat nad týmy ze spodku tabulky, tudíž jsme se v první půli vrhli na soupeře tak, že by se ani nikdo nedivil, kdyby padlo mnohem více branek. V druhé půli jsme ze začátku značně polevili a litovali těch neproměněných šancí z první půlky. Dolnoměšťáci zlepšili hru a po nedorozumění našeho brankáře a stopera jsme dostali kontaktní gól, naštěstí vše dobře dopadlo, když Kunc A. zvýšil náskok na konečných 3:1 a my už mohli pomalu slavit. V dalším kole nás čeká tým HB "C", víme že to bude velmi těžký zápas, ale pokusíme se je alespoň potrápit...

TJ Rebel Dolní Město
Adam Janák, obránce: Do Keřkova jsme jeli vyloženě pro body, už nám teče do bot a byl to nejslabší tým jara.Bohužel se na nás víc a víc podepisujou všechny ty prohraný zápasy. Psychika, sebevědomí, do toho velká marodka a nestabilní základní sestava. Zbytečně jsme zase nabídli dvě šance, který bohužel dokázali proměnit, a i když jsme odpověděli gólem, kterej nás razantně vrátil do hry,přišla zase naše chyba a bylo to 3:1..Pak už si i přes náš tlak dokázali výsledek pohlídat.

M. Matějka [-] - L. Dobrovolný [-] , M. Zvolánek [-] (63. J. Šuška [-] ) , P. Pavlík [-] , V. Jeřábek [-] - M. Sobotka [-] (86. F. Kunc [-] ) , M. Smejkal [-] , M. Pavlík [-] , P. Čejka [-] - J. Svoboda [-] , A. Kunc [-]

L. Venc [-] - M. Rumanovský [-] , O. Pojezdný [-] , D. Švanda [-] (46. T. Chlád [-] ) , V. Boleš [-] (75. D. Štěpánek [-] ) , J. Krupička [-] (83. J. Bártl [-] ) , F. Tichý [-] , L. Doležal [-] , A. Vápeník [-] , J. Sklenář [-] , A. Janák [-]

ŽK: 34. F. Tichý .
Hráči zápasu: M. Zvolánek .
Místo: Keřkov. Počet diváků: 42. Rozhodčí: Beránek Jiří - DOČKAL Lukáš, KRÁTKÝ Jaromír (N).