18.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2014-2015

--

--

Bíteš vyměnila trenéra a poprvé na jaře brala 3 body

0

Velká Bíteš prohrála 3 utkání v řadě a povážlivě se přiblížila sestupovým vodám, což vyústilo v odstoupení trenéra Františka Klusáka. Tým převzal jeho asistent Jaroslav Kubec a potvrdil v dohrávce 18. kola pravidlo, že nové koště dobře mete. Domácí zvítězili vzadu s nulou, což byla oproti minulým zápasům největší změna, a s 28 body se jim zase snadněji dýchá. Hosté hráli skoro celou druhou půli v oslabení, mají o deset bodů víc a patří jim 6. příčka.

Nový hlavní kouč domácích naordinoval svým svěřencům od 1. minuty kvalitní a pozornou obranu, což jeho hráči do puntíku plnili. Zároveň s však nehnali bezhlavě dopředu a proto bylo šancí jako šafránu. Ve 29. minutě přesto Bíteš udeřila - Tomáš Dvořák přebral míč ve středu pole a mazácky přeloboval na vápně stojícího brankáře Koubka - 1:0. A toto skóre vydrželo až do přestávky.

První důležitý moment druhé části přišel ve 49. minutě. Hostující Macko dostal druhou žlutou, následně červenou a Sapeli byli rázem v desíti. I přesto se hosté snažili o vyrovnání, své šance však nedokázali proměnit. Zato domácí jejich oslabenou obranu potrestali - Tomáš Loup přišel na hřiště v 75. minutě, za pět minut utekl obránci a brankou na 2:0 pečetil vítězství Spartaku.

FC PBS Velká Bíteš
Jaroslav Kubec, trenér Bíteše: Chtěli jsme v důležitém utkání maximálně udržet stanovenou taktiku dobré defenzivy a hráčské kázně. Co jsme si řekli, to jsme i splnili, hráli fotbal a získali 3 potřebné body. Musíme tak hrát i v neděli

TJ Sapeli Polná
Jiří Babínek, trenér Sapeli Polná: První půle byla od nás velice špatná - bez pohybu, bez přihrávky. V poločase přišla v kabině domluva a druhou půli jsme začali lépe. Bohužel přišlo vyloučení Macka, pro nás trochu kruté, takže jsme hráli dlouhé oslabení. Kluci ho však odmakali, sáhli si na dno sil a já je za to chválím

M. Pelán [-] - T. Pelán [-] , J. Pohl [-] , L. Kerber [-] , J. Horký [-] - M. Kadlec [-] , R. Valsa [-] (70. T. Mrňa [-] ) , T. Nekuda [-] , M. Ivančík [-] (75. T. Loup [-] ) - J. Pokorný [-] (85. O. Mucha [-] ) , T. Dvořák [-]

P. Koubek [-] - P. Takács [-] , P. Tržil [-] , M. Špendlíček [-] , T. Reiterman [-] - P. Barák [-] , J. Vacek [-] , D. Macko [-] , M. Brnický [-] - M. Kolman [-] , V. Koukal [-]

ČK: 49. D. Macko .
Hráči zápasu: T. Dvořák , T. Nekuda - P. Tržil .