Slavkov dal Vítkovu pětku

0

Los 7. kola III. třídy opavského okresního fotbalu proti sobě postavil "B" týmy TJ Sokol Slavkova a TJ Vítkova. Čekal se tuhý boj, přece jen domácí na svém hřišti před tímto utkáním jen tak nějaké body nepouštěli a hosté se před tímto utkáním mohli pyšnit vcelku dobrou formou. Jak to dopadlo? Dosti jednoznačně...

Zápas byl hned od úvodu vypjatý, když hráči hostí se ještě před zahájením zápasu dostali do křížku s rozhodčím, kvůli přiřazení postranního rozhodčího… Jinak po zahájení zápasu lépe začali hoté, když kontrolovali míč přes kombinační mezihru. Jenomže ihned ze stratu se zranil jeden z hlavních pilířů této kombinace, Miroslav Kudela, to už v 5. minutě. Hosté tak museli hned od úvodu vystřídat a hra jim začala postrádat takový ten zdravý náboj a začala vykazovat menší trhliny. Následně se ihned domácí dostali do vedení, když vzduchem letící míč kapitán hostí podběhl, protože uklouzl na rozmočeném terénu, a domácí David Marek proměnil samostatný úprk na 1:0 - 9. minuta. Vítkov vypadal otřeseně, ale stále se zdálo, že má motivaci to začít otáčet. Jenomže hrubka hostujícího beka ihned po rozehrávce stála hosty další gól - 2:0 - 10. minuta Radim Rychtář. Hosté vypadali na ručník, protože se jim hroutil domeček z karet... I když stále výsledek o dvě branky není až tak hrozný hrozný, přece jen na desátou minutu ano… Do poločasu měli hosté pár slibných možností, např. Rosťa Hryn ze standardky jen těsně minul tyčku domácí brány, Radim Slovák orazítkoval břevno po ráně z dobrých 25m, Aleš Funiok trefil nadvakrát domácího brankáře při průniku obranou a Rosťu Hryna vychytal domácí brankář po střele z dalekých 35m… Ale aby to nevypadalo jednostranně, tak domácí hrozili taktéž a možná i více, když brankář hostí vychytal nadvakrát pokus okolo penaltového puntíku nebo domácím zmařila gól kaluž, která byla vytvořena v bahnitém prostoru malého vápna (nic moc připravený brankový prostor na to, jak pěkné hřiště domácí mají). Do poločasu tak výsledek skočil 2:0.

Do druhé půle šli hosté s dalším zraněným hráčem a tak museli zamíchat sestavou... Zápas poznamenala příhoda okolo 55. minuty, když se hráč hostí pustil do konfrontace s fanoušky domácích, rozhodčí tuto situaci vůbec nezvládl… Chvíli se nehrálo kvůli debatě rozhodčího s domácím trenérem, aby byl okamžitě označen reflexní vestou domácí pořadatel a usměrnil fanoušky domácího celku… Také sanitka musela přijet pro jednoho z řad fanoušků, který zkolaboval. Takže atmosféra nebyla příliš valná. hosté měli nějaké náznaky šancí na snížení stavu, ale v 63. minutě padla branka na 3:0 a bylo hotovo - Franta Galus. Hosté se pak vrhali ve velkém počtu do útoku a obrana odvracela příležitosti domácích po brejkových situacích, které domácí nedokázali zužitkovat. Hráč hotí Radim Slovák opět orazítkoval břevno, Hrynův únik za obranu přeťal skvěle vyběhnutý domácí brankář, Aleš Funiok nedal po svém průniku také gól a jeho další šance hlavou nestála ani moc za řeč… Domácí nakonec trestali útočnou snahu hostů, když dali gól v 78. na 4:0 (Filip Kvarčák) a v 90. minutě na konečných 5:0 Daniel Kubín).

Zápas se nakonec dohrál, i když rozhodčí toto utkání vůbec nezvládl. Výsledek určitě neodráží skutečnost na hřišti, ale mizerná finální přihrávka stála hosty v tomto utkání možná i body. Bohužel, takový je fotbal… Za to domácím se povedl začátek utkání, kdy vletěli na hosty jako uragán. To se jeví jako nejdůležitější část zápasu. Zápas i přes nepřízeň počasí byl vcelku kvalitní...

Autor: Rostislav Hryn

TJ Sokol Slavkov B
A. Klement [-] - F. Kvarčák [-] , J. Cahel [-] , J. Grigoriadis [-] , T. Vícha [-] - D. Pavelek [-] , A. Najser [-] , J. Graiciar [-] (46. F. Galus [-] ) , R. Muroň [-] - D. Marek [-] (75. D. Kubín [-] ) , R. Rychtář [-]

TJ Vítkov B
M. Kotrla [-] - A. Čech [-] , J. Pavlíček [-] , P. Hanuš [-] , P. Mader [-] - R. Slovák [-] , M. Kudela [-] (5. T. Číž [-] ) , L. Topiař [-] , R. Hryn [-] - M. Vašut [-] , A. Funiok [-]

ŽK: 29. R. Muroň - 41. J. Pavlíček , 53. P. Mader .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: HEISER Jaroslav - ONDRA Emil (N), GRULICH David (N).